Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akkor most melyik szakot...

Akkor most melyik szakot válasszam? Amelyik vonz, vagy amelyiknek van is értelme?

Figyelt kérdés

Adott két szak, amire menni szeretnék.

Az egyik a biológia, amire azért lenne értelme menni mivel állatorvos szeretnék lenni.

A másik pedig a humán szak. Tudom jól hogy nem érek vele sokat, de vonz az irodalom, és a drámaórák, amik csak ezzel a szakkal járnak együtt.


Melyiket válasszam? Melyiknek van több értelme?



2019. aug. 4. 23:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Mint biológia szakot végzett biológus mondom neked, hogy ne gyere biologiara, mert itt semmit sem fogsz tanulni, ami az állatorvosihoz jó lenne. Jah bocs, 2 félév állatrendszertan, de nem hiszem hogy rovarokat akarsz gyógyítani. Ez a szak arra van, hogy legyen egy alap tudásod a molekularis biológiáról, a genetikáról, emberi élettanról, mikrobioszról stb, és hogy mesterképzésen valsmely területre szakosodj és kutató legyél.


Ez nem holmi gagyi szak, amin csak úgy el tudsz tengődni, míg kitalálod mit akarsz, 250 emberből kb. 20 végzi el 3 év alatt, a többi minimum + fél-1 év csúszás

2019. aug. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Lefelejtettem. Gimibe megyek. És köszi előző válaszoló!
2019. aug. 5. 00:05
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Jah úgy más, gondolom akkor ott azt tanulnád emelt szinten, s mivel az állatorvosira kell biosz érettségi, így azzal jársz jobban. Bár elfogult vsgyok, mert én az irodalomnak semmi hasznát nem láttam sose, nem is láttam meg olyan munkát, ahova kellene (a tanáron kívül).
2019. aug. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 i luv SzJG és Cortez válasza:
91%
Én gimnáziumba jöttem biológiára, a humán egyáltalán nem érdekelt, de az utóbbi egy évben megbántam, hogy akkor nem a másik tagozatot választottam. Azt, hogy te melyiket szeretnéd jobban azt egyedül te tudhatod, de ha rosszul is választasz biztos vagyok benne, hogy át lehet jelentkezni a másikra.
2019. aug. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha állatorvos szeretnél lenni én azt mondom több értleme van biológiára menni, de ha annyira nagyon szeretnéd a humán szakot válaszd azt, azért emelt biológiára lesz négy éved felkészülni, az rengeteg idő, egyedül is menni fog alap óraszámokkal, esetleg fakultációkkal az utolsó két gimis évben.
2019. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem gimiben igazából mindegy, ha úgy adódik átjelentkezhetsz egyikről a másikra, ha mégse jön be.
2019. aug. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia! Én biológia-kémia tagozatra járok, idén leszek 11.-es úgyhogy van egy kis rálátásom a helyzetre. A mi osztályunk fele bio-kémes, a másik fele humános. Nyelv, irodalom és történelem terén ugyanazt az oktatást kapjuk. Bioszt mi elsőtől kezdve tanulunk(pedig alapvetően csak 10.-től van biológia) , kémiát úgyszintén. Másodiktól kezdve pedig emelt óraszámban. Ez nagyon jó, mivel jövőre heti 4 óránk lesz mindkettőből.


Természetesen humán vagy bármilyen nyelvi tagozatról is felvesznek állatorvosira, de jelentősen könnyebb helyzetben leszel hisz többet foglalkozol az adott felvételi tárgyakkal. Egyáltalán nem könnyű két emeltet letenni, főleg ebből a két tantárgyból. Én a biológia tagozatot javaslom. (igaz, humánosként kevesebb órád lenne, viszont ha elhatározott vagy akkor ezt nem fogod sajnálni) Bármilyen döntést hozol, fakultációként mindenképpen fel kell venned a két tárgyat különben nagyon nagyon nehéz az emelt érettségi, de ezzel gondolom abszolút tisztában vagy.

2019. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok: úgy értem, hogy jelentősen könnyebb helyzetben leszel a felvételi tárgyak tekintetében ha biológia tagozatra mész :)
2019. aug. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én állatorvosisként írom, hogy menj humán szakra. Még az evek során simán kiderülhet, hogy mégis mást szeretnél csinálni. De ha marad az állatorvosi, akkor is simán fel tudsz készülni, én sem biosz-kémia tagozatra jártam.
2019. aug. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Fizikakedvelő ***** válasza:
16%
Az én aranytanácsom a nyelvtagozat. Természetesen adná magát a biológia tagozat,azonban érdemes kicsit közelebbről megvizsgálni a kérdéskört. A nyelvbe mint olyanba tagozat nélkül eszméletlen mennyiségű időt és energiát kell fektetni(nem ritkán komoly pénzeket),s mégis szükséges. Ha tisztességesen akarsz keresni állatorvosként,angol szakkönyveket és szakcikkeket kell tudni értelmezni és beemelni a praktizálásba(a magyar szakirodalom természetesen alap). Világéletemben nyelvtagozatos voltam,nem humán érdeklődéssel. Természetesen egy-egy tanulmányi versenynél és hasonlóknál,nagyon komoly előnyben vannak a reálosok,de ennyi. A biosz viszont nem nyelv. Fakt,szakkör és jó minőségű tankönyvek s nem elérhetetlen a kívánt érettségi eredmény. Ha a nyelvtagozat humános keretek közt valósítható meg,akkor úgy.
2019. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!