Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy próbáljak meg dönteni?...

Hogy próbáljak meg dönteni? Állatorvosi/jog?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek, állatorvos szeretnék lenni, de a jog is nagyon érdekel. Egyszerűen nem tudom eldönteni mi legyen. Az állatorvos felé jobban húz a szívem, de mégis "zavarna", hogy így a jog teljesen kiesik. Arra gondoltam, hogy elkezdeném jövőre az állatorvosit és egy év után, ha úgy gondolom bírnám, elkezdenék egy joggal foglalkozó alapszakot/foszkot levelezőn, mert bár kitűnő vagyok, azért a jog osztatlan elég brutál lenne állatorvosi mellé még egy zseninek is... Szerintetek mennyire reális ez így? Vagy leszívja majd az agyamat az állatorvosi a plusz szak nélkül is, felejtsem el az ötletet?
2019. aug. 5. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még egy gépeszmérnökit csapj hozzá, aztán lesz egy jó kis trió.
2019. aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges. Ha el is végzed mind a kettőt, úgyis csak az egyikben fogsz dolgozni. Ha ügyvéd leszel, nem hiszem hogy szabadidődben neki állsz majd maszekolgatni állatorvosként, és állatorvosként is nehezen képzelhető el, hogy valaki plusz pénzért felcsap ügyvédnek hétvégente.

Ezek olyan foglalkozások, amik a teljes idődet igénylik, és fizetésileg is hülyeség foglalkozni bármelyikel is a másik mellett, mert egy is elégnek kell legyen a legtöbb esetben.

Mivel a jog elég telített, én azt mondanám legyél állatorvos. Nem fogod megbánni, fizetésileg sem és mint foglalkozás sem. Viszont elég sok a lecsúszott, vagy be-nem-futott ügyvéd.

Ilyen szakokat egymás mellett vinni egyetemem pedig még az életkedved is elveszi.

De ha csak hobbiként akarsz jogot tanulni, akkor hajrá.

2019. aug. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Állatorvosival szerintem több lehetőséged lesz a jövőben, plusz ha tényleg nagyon motivált vagy, akkor szerintem az egyetemen is nagyon jól fogod érezni magad.
2019. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1: Igazán csodás ötlet... :D


#2 #3: Köszi nektek, igazatok van, a jogot "hobbiként" tudom itt-ott olvasgatni, a szívem azért tényleg jobban húz az állatorvoslás felé. :)

2019. aug. 5. 14:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyébként a kettőt egy kicsit lehet ötvözni is, ugyanis állatorvosival lehetsz törvényszéki állatorvos, tehát foglalkozhatsz jogi dolgokkal.

Menj el decemberben majd a nyílt napra, ott kérdezhetsz is ezzel kapcsolatban.

[link]

2019. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Pont én is ugyanebben a 2 szakban gondolkoztam. Eddig állatorvos akartam lenni feltétlen, de egyszerűen annyira imádom a vitákat, az érvelést stb. hogy elgondolkoztam, az jogon is. Tudom, hogy teljesen különálló kompetenciákat vesz igénybe a 2 szak, de a töri is érdekel és a biosz kémia is. Végül nem kellett sokat olvasgatnom a jogról, elég hamar rájöttem (mondjuk előtte is tudtam), hogy az ügyvédi szakma nem csak érvelésből áll, hanem sok olyan dologból, amihez nekem tudom, hogy nem lenne seggem. Bár tudom, hogy az állatorvosin is lesz anatómia, amihez ugyanúgy szó szerint meg kell tanulni egy-egy csontot. És mivel imádom az állatokat, tényleg annak szeretném szentelni az életemet, hogy nekik segítsek. A vitázás iránti szenvedélyemet meg kiélem a családi perpatvarok során:D +olvastam, hogy ügyvédként való érvényesüléshez nagyon jó kapcsolatokat kell kiépíteni, akár már egyetem alatt is, meg ahhoz, hogy legyen “nevünk” a szakmában minimum 10-15 év kell. Állatorvosként meg akár a 20 as éveidben is lehet már híred, az teljesen rajtad múlik. Kicsit össze-vissza, de remélem érthető:)
2019. aug. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jogászból több van mint állatorvosból, így azt mondanám, hogy inkább állatorvosi. Jogászként sokkal több energia kell, hogy befutott legyél ma.
2019. aug. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 Ne aggódj, állatorvosként is rengeteget érvelhetsz a gazdiknak, akik már kész diagnózissal jönnek hozzád és törtenetesen nincs igazuk.

Kérdező. Állatorvosláson belül is van jog, lehetsz hatósági vagy törvényszéki állatorvos.

2019. aug. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jogász családból származó állatorvostan hallgató vagyok. Nyugodj meg, állatorvosin is magolhatsz jogszabályokat ( nekem eddig állatvédelemből kellett leginkább, de még genetikára és állattenyésztésre is kellett.)

Azért vigyázz ezzel a zseniséggel, láttam én 470+ pontos felvételizőt bukni. Szerintem sok szerencse kell hozzá, hogy ne hasalj el valahol, rosszul jön ki a lépés lehet, hogy valamelyik tárgyból csúszni fogsz.

És az is lehet, hogy nem olyannak gondolod az állatorvosi szakot, amilyen valójában. Nem 1-2 ember hagyja ott vagy fejezi be azért, mert már elkezdte, de amúgy ki nem állhatja és sohasem akar állatorvos lenni. Lehet, hogy félévkor úgy fogod gondolni, hogy "na akkor most jelentkezem át jogra".

Az állatorvosi szakma nem csak az állatok szeretetéről szól, meg hogy meg szeretném menteni őket (ez nem feltétlen neked szól, hanem az egyik előttem szólónak). Az állatorvos ott van a vágóhídon is, telepeken, akár állatkínzás esetén hallott állatot is boncol. Nem lehet és nem tud mindenki városi rendelőkben dolgozni, ls igazán állatorvos hiány vidéken és a telepeken van.

És nemcsak a gazdikkal lehet majd veszekedni, hanem a telepek vezetőivel és dolgozóival is, akik a teljesen sánta tehenet még nem akarják selejtezni, még minden nap felhajtják fejésre.


Egyébként az állatorvosi egyetem ügyvédje elvégezte az állatorvosit, majd elment jogra (meg talán még kitanult még néhány szakmát).

2019. aug. 12. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!