Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákhitel 1? (Még ha sok is...

Diákhitel 1? (Még ha sok is az ilyen kérdés, erre vonatkozóan nem találtam)

Figyelt kérdés

Tudom hogy így szeptemberhez közel millió egy ilyen kérdés van de most kezdek sajnos kényszerült helyzetemből adódóan "szemezgetni" a szabad felhasználású diákhitellel, úgy alakult hogy mindenképpen el kell költözzek itthonról...


Minden véleményt, tapasztalatot szívesen fogadok! :)



2019. aug. 6. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nehéz lesz visszafizetni az biztos.. Ha neked megéri..
2019. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem megéri, nem nagyon lenne más választásom...és ha csak 1 hónapra igényelném?
2019. aug. 6. 22:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Nemtudom igazából mire vagy kiváncsi, de:

Az igénylési határidő az őszi félévre szeptember 15, a tavaszi félèvre február 15. Az igénylési határidőre rá 1 hónap múlva kapod meg. A maximálisan felvehető összeg 350.000 ft/félév, ezt kérheted egyben is, vagy havonta x összegenként. Amíg hallgató vagy nincs fizetési kötelezettséged utána viszont igen. Abszolválás után van négy hónap (ha jól emlékszem) türelmi idő, de utána el kell kezdeni törleszteni. Ha nincs munkád akkoris. Első két évben a legalacsonyabb törlesztőt írják ki, a minimálbérhez igazítva, úgyhogy mérséklést nem lehet kérni, utána viszont megemelik kicsivel. Kamata félévente változó. Ha egy-két hónapot nem tudsz törleszteni, nagy baj nincs, kapsz felszólítást+késedelmi kamatot számolnak fel rá, viszont ha 12 havi törlesztő elmaradásod van, akkor aztomatikusan felmondják a szerződést és egyben fogják követelni a felvett hitelt.

Lakhatásra szerintem kevés.

2019. aug. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor személyi kölcsönt jobban megérné felvenni ebben az esetben?

2019. aug. 6. 22:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy hónapot nem tudsz igényelni, félévenként megy a dolog, ha neked annyi elég, egy félév után kérheted a folyósítás szüneteltetését.

Én anno végig kihasználtam, mert másképp nem ment - hèt félév, 40ezer/hó. Ha megteheted, hogy előtörlessz, hamar le lehet tudni, ha nem fér bele, nagyon sokáig fizeted majd, eleinte minimálbérhez, utána a fizetésedhez igazítják a törlesztőt (épp ezért eleinte a tőke nem sokat csökken). Nekem perpill az idei évre 283 br (kb 188 nettó) átlag tavalyi bérhez majdnem 19ezer törlesztőt állapítottak meg. Nem vállalhatatlan, de nem is olyan alacsony, ha magadat tartod el ennyiből...

2019. aug. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Személyi kölcsön nem éri meg jobban, a diákhitelre csomó kedvezmény jár, kedvezőbb bármely más kondíciónál, ha nem akarsz nagy összeget.
2019. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Személyi kölcsönnél van hitelbírálat, legalább x hónapos munkaviszony, itt nincs, a kamata is kisebb. Most jelenleg 1,99. Van egy jogszabályi korlát, ami fölé nem mehet. Nem éri meg jobban a személyi kölcsön. A visszafizetésnek is komolyabb feltételei vannak. Miért érné meg jobban? Ha szükséged van 100.000 forintra, felveszed őszi félévben és kész. Nem kötelező minden félévben.
2019. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy szinte azonnal kellene...
2019. aug. 6. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!