Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így is megéri kimenni Erasmussal?

Így is megéri kimenni Erasmussal?

Figyelt kérdés

Erasmusra megéri kimenni akkor ha nem vagyok bulizós fajta?Nem járok egyáltalán bulikba, alkoholt sem akarok inni, engem ez nem vonz.

Inkább a kultúra, a szakmai fejlődés, a természet, utazás érdekel.

Így is érdemes kimenni?

Persze az belefér, hogy beülni egy kávézóba beszélgetni valakivel, meg sétálni csak úgy a városban, moziba menni, vásárolni menni, ennek nem vagyok ellene de az ivászatot meg a bulizást nem akarom.


Erasmusra viszont szerintem 90 (vagy inkább 100) %-ban ilyen emberek mennek. Ha én nem olyan vagyok, akkor is találok olyanokat, akikkel jól kijövök?

Franciaországban vagy Ausztriában könnyebb egy ilyet kivitelezni?

Franciaországban voltam már cserediák és voltak bulizósabb meg kevésbé bulizós emberek de amúgy meg tudtunk lenni bulik nélkül, közös vacsora, tűzijáték, táncoltunk is de nem lerészegedésig meg állat módjára.


Ausztria milyen ebből a szempontból? Gondolom a németekhez hasonlóak, fontos nekik a kemény munka, ilyesmi. Mennyire bulizósak akik oda mennek Erasmusra? Vagy aki igazán bulizna az mediterrán országot választ? És a helyi osztrák diákok mennyire "várják el" hogy pörgős, bulizós alkat legyen valaki?


2019. aug. 8. 12:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Most voltam Erasmuson Görögországban. Nem vagyok bulizós, fél év alatt kétszer voltam összesen, ebből csak egyszer mentem szívesen. Én is introvertáltabb ember vagyok, bár ha jó a zene élvezem a bulit egy ideig, de 2-3 óra múlva unom magam. Had mondjam el, hogy én is ezt hittem korábban: hogy Erasmusra csak partiarcok járnak. Hát nagyon nem. Ott is meg fogod találni a társaságod, nyugi! Az én ottani legjobb barátnőm egy francia lány volt, aki minden héten templomba járt és talált magának kint is egy kôzösséget, mentek mindig kirándulni mindenfelé. volt egy olasz barátnőm aki szintén nem bulizott, a túra volt a mindene, vele a hasonlóak túrázni mentek. Abszolút mindenféle ember elmegy Erasmusra, a bulisokkal meg nem kell foglalkozni. Vannak Erasmusosoknak szervezett programok, de nálunk ennek csak egy kisebb része volt a buli, volt még szabadulószoba, vacsoraest, néptánc tanulás, közös éneklés és gitározás, tengerparti szemétszedés, menhelyi kutyasétáltatás, szóval tényleg minden. De ha megtalálod a társaságod ti is szervezhettek programot, mi szinten minden hétvégén kirándultunk valahol. Nyilván ha nagyobb az egyetem vagy város amibe mész, több Erasmusos van mint kis helyeken, és talán könnyebb magadhoz hasonlót találni, ezt tanácsolom. Viszont en azt tapasztaltam hogy Erasmus alatt sokkal nyitottabb lettem, több programra elmentem mint korábban, és ez az önértekelésemnek is jót tett. Mindenképp vágj bele, csak a kezdet félelmetes :)
2019. aug. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!