Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes virágkötö szakmát...

Érdemes virágkötö szakmát tanulni? Mennyire esélyes benne az elhelyezkedés? Milyen a fizetés?

Figyelt kérdés

Talán lenne lehetőségem ilyen tanfolyamra. Azért választanám ezt, mert olyan munka lenne nekem való, ahol kihasználhatom a szépérzékem, kreativitásomat, alkothatok.

De nem tudom, megéri-e belevágni? Milyen vajon a munkaidő beosztás? Reggeltől estig ácsorognak mint bármilyen más boltban, vagy azért van néha lehetőség leülni pár percre, esetleg kultúráltabb körülmények között tölteni az ebédidöt (ha egyáltalán van)? Maga a szakma tetszene, az üzleti része kevésbé, mert tudom, milyen embertelenek sokszor a bolti/piaci munkák. Legalapvetőbb emberi igények általában nem megoldhatók, vagy megengedettek (emberi módon étkezés, mosdóhasználat, szükség ,lehetőség esetén pár perc pihenő). Ebben a szakmában ilyen téren mi a jellemző?Ez azért fontos, mert hiába szeretném és tudnám a munkám jól végezni, ha a körülmények a szakmában élhetetlenek.

A fizetésről mit lehet tudni? Legalább a garantált bérminimumot megadják, vagy ott is csak minimálbér? Vállalkozást indítani ebben a szakmában mennyire esélyes?


2019. aug. 9. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:

El tudom képzelni, hogy ha nagy ász vagy, vállalkozóként, rakás extrát a virágok mellé téve lehet belőle egy jó alapot összehozni. De ha nem vagy ilyen, erősen éhenhalósnak tűnik nekem az ötlet. A legtöbb virágboltos megcsinálja maga, vagy felvesz akárkit, szó szesirnt akárkit, aki képes három gazt összekötni egy spárgával. Ez az általános. Ha nagyot tudsz és akarsz robbantani a piacon és olyat tudsz mutatni, ami különleges, akkor hajrá! Egyébként szerintem keress mást!


Ha kulturált körülmények között megélt kreativitásra vágysz, akkor inkákbb a grafika, UX design és webfejlesztés felé mennék a helyedben. Fix 8 óra ülőmunka, jó fizu, és van munka bőven, alkalmazottként és vállalkozóként is.

2019. aug. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet, első válaszoló! Ezeket meglehet tanulni "magánúton", tehát autodidakta módon is, vagy feltétlenül szükséges hozzá képzés? Ez azért aggasztó, mert gondolom érettségire épülne, az meg nekem nincs.
2019. aug. 9. 09:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, ezekhez nem kell iskola. Tele a net anyaggal. Angol viszont kelleni fog hozzá.
2019. aug. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, utánanézek. Az angol nem gond.
2019. aug. 9. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!