Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztika szakra szeretnék...

Anglisztika szakra szeretnék menni egyetemre (elsősorban Debrecenbe). Most leszek 11. es, milyen félévi/évvégi jegyek kellenek a jó felvételihez?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne.

Tényleg számít pontot a félévi jegy?

Pontosan hogy van ez? Melyik jegyek számítanak +hogy van az érettségi pontszámítás?

Annyira bele vagyok kavarodva, infó, angol fakultációra megyek, angolból emelt érettségi a terv és felsőfokú nyelvvizsga. Választott tárgyam az infó lesz. Felvi.hu-n az anglisztikánál nem volt tiszta, hogy most az emelt angolon kívül akkor az infót nem veszik figyelembe? Valaki segítsen! Szeretném tudatosan kezdeni a 11.osztályt!



2019. aug. 9. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
anglisztikán nem számítják be az informatikát, ha duplázós módszert használsz, a félévi jegyed nem számít, csak a 11. és 12. évvégi, de csak ha nem duplázással mész, ha duplázol, csak az érettségit nézik, az emelt angolt+a legjobban sikerültet, vagy magyart, vagy törit, vagy pedig egy második nyelvet, de az infót nem. Ha rosszak a jegyeid, a duplázás előnyösebb lesz, a Felvételin a számodra előnyösebb pontszámítást fogják alkalmazni.
2019. aug. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mi az a duplázós módszer?

Ha azt a taktikát követem, hogy mindenből a legjobbra törekszem akkor igazából majd lesz valami? Számít így valamit az infó fakt? Plusz egy emelt érettségi infóból nem számít?

2019. aug. 9. 13:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak az év végi jegyek számítanak (utolsó kettő minden tárgynál, tehát nem feltétlenül a 11. és 12.), a pontszámítási módszertől függően számíthatnak a jegyeid és az érettségi százalékaid is. [link] - Mindenesetre itt olvasd el a felvételi tájékoztatót, ebben mindent megtalálsz a pontszámításról is, egyszerűbb, mintha leírnám. Ez változni fog, de azért nem árt, ha az alap dolgokkal tisztában vagy, mert azt nem érinti a változás.

Anglisztikán amúgy az informatika valóban nem felvételi tárgy, ami miatt nem érdemes belőle emeltet csinálni, mert arra nem fogsz több pontot kapni. Ettől függetlenül teljesen jó választott tárgynak, én is azt választottam, de elegendő a középszint is. Ha szeretnél még egy emeltet az angol mellé, akkor lehet az töri, magyar vagy egy idegen másik nyelv és azért már jár a többletpont.

2019. aug. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2019. aug. 9. 19:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Én anglisztikás vagyok, bár Szegeden. Az előző szerintem jól leírt mindent, még annyit mondanék, hogy én az angol emeltet + közép magyart közepet dupláztam, és ugye kaptam a plusz pontot az emeltre, így lett közel 400 pontom. Ez Szegedre elég volt (tavaly 360 volt, idén talán 356), de az Eltére pl. éveken keresztül 415 körüli pont volt, amihet azért jobb eredmények kellenek, de most lement 390-re, úgyhogy ez változó, főleg most, hogy 2020-tól már más rendszer lesz.

Ha esetleg van még kérdésed, privátban szívesen válaszolok :)

2019. aug. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!