Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákhitellel ez jó megoldás?

Diákhitellel ez jó megoldás?

Figyelt kérdés

Nos, voltam olyan buta,hogy mivel amyáék nem tudtak sokat segíteni egyetem alatt, első 2 félévben felvettem a szabad felhasználású diákhitelt. 1 millió ft tartozásom van felénuk.

Jelenleg 2.évbe megyek egyetemen és nyáron elkesztem dolgozni a dzakmában.

Többé nincs diákhitelte szükségem és magyon utálom magam amiért anno nem mentem el doglozni hanem helyette felvettem 2 kib**ott hitelt. Egy az hogy most a szakmában munkatapasztlatot is szerzek és imádom is..szóval nem értem ezt eddig miért nem tudtam megtenni..mindegy már.

Mostantól szüneteltetem a törlesztést.

Anyukáméknak van egy plusz lakása amit jövőre eladnak. Mivel abból én is részesednék,felajánlották hogy abból kifozetik azt az egy millát egyben. Amiért iszonyatosan hálás vagyok ésha majd jobban fogok keresni meghááom nekik,de ez most mindegy is.

Azt megtehetem hogy most szüneteltetem a törlestést,amíg eladjuk a lakást? Majd utána felmondom a szerződést és egybsn visszafizetjük az egészet, és így befejezem az ördöggel a táncot végleg?

Nyugtassatok hogy más is volt ilyen hülye gólyaként hogy elszórakozptt 1 millió ft diákhitelt...istenem hogy lehettem ennyire idióta......

20L



2019. aug. 10. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Amíg tanulsz nem is kell törleszteni, persze nem tilos, de nem is kötelező. Igen, megteheted. Nyugi, én is voltam olyan hülye. 3 éve törlesztem és szerencsére már csak 100.000 van hátra, elvileg idén a végére érek ha minden jól megy.
2019. aug. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Illetve néha néha utalhatok a saját fizetésemből előtörlesztésként ,amíg anyáék eladjak a lakást? Borzasztó lelkiismeretfurdalásom van.

2019. aug. 10. 09:24
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért akarjuk már jövőre törleszteni hogy ne kamatozzon tovább.

Illetve ha szüneteltetve van és elkezdem nèha visszatörleszteni,akkor is kamatozik?

2019. aug. 10. 09:25
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


38. oldal. Nem tudod csak úgy szüneteltetni, nyomós indok kell hozzá, bár ezt tudnod kellene, mert végig kellett olvasnod mielőtt felvetted a hitelt, feltéve, ha nem vakon csináltad az egészet... Szerintem a legegyszerűbb, ha most elkezded szabályok szerint szépen lassan törtlesztgetni és a maradékot a ház eladásakor egyösszegben befizeted.

Már ne idegesítsd magad rajta, semmit nem old meg, tanulópénznek jó volt, legközelebb legalább jobban átgondolod, hogy mire/miért/mikor veszel fel hitelt.

2019. aug. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tanulmányaid alatt nem kötelező törlesztened, viszont attól még a hitel kamatozni fog.


Amúgy én is vettem fel DH-t bár a tandíjas verziót, és nekem csak 580000 Ftot kell majd visszafizetni kamat nélkül.

2019. aug. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Dehogynem lehet szüneteltetni! Már rámentem arra hogy szüneteltessem és oda is van írva hogy sikerült..
2019. aug. 10. 12:59
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem a törlesztési kötelezettséget szeretném szüneteltetni! Hanem azt hogy ők folyosítják nekem a pénzt. Azt bármikor megtehetem!
2019. aug. 10. 13:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért egymilliós diálhiteltől nem kell annyira megijedni. Mennyi rá a kamat, 2%?

Ha meg már olyan jól keresel, hogy nincs szükséged hitelre akkor törleszteni is tudod. És mint olvashattad is, amíg tanulsz nem muszáj törleszteni.

1 millió forint nem akkora tartozás a mai világban, hogy az “ördöggel táncolsz”. Akkor lenne sok ha egy uzsorástól lenne vagy valami gyorskölcsön magas kamattal. De így ne parázz, ez semmi.

2019. aug. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!