Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Semmelweis egyetemen, testneve...

Semmelweis egyetemen, testnevelés órán miket szoktatok csinálni? Illetve úgy általánosságban egy testnevelés órán mit szoktak az emberek/diákok csinálni?

Figyelt kérdés

Nem voltam még soha testnevelésen, egészségügyi okokból felmentetett voltam, illetve azóta már el is telt némi idő.

Az érdekelne, hogy hogyan zajlik egy testnevelés óra? Mennyire nehéz?

Illetve a többi választható specifikus óra közül akkor mit ajánlana az helyette, aki oda jár(t)?

Nézegettem a lehetőségeket, de szerintem mindhez elég béna vagyok. Mi az, ahol nem számít vagy annyi a bénázó, hogy nem venni észre a sajátomat (nem tűnök ki vele)?



2019. aug. 10. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben az egészségügyi probléma továbbra is fenn áll, akkor lehet kérvényezni a testnevelés alóli felmentést.


Miket szoktunk csinálni?

Teljesen átlagos dolgokat. Pl. tollaslabdán nyújtunk, futunk, tollasozunk. Semmi extra.

Futáson meg szokásos nyújtás, futás és ennyi.


Béna? Egymásnak idegen emberek szoktak összekerülni sokszor, így heti egy alkalommal látod őket, senkit sem szokott nagyon érdekelni a másik.


Szerencsére már ez nem az a hely, ahol csúfolni fognak. Az persze nagy segítség, ha tudsz nevetni a saját hibáidon, de simán kivitelezhetőek ezek a dolgok nagy lebőgések nélkül.

2019. aug. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Nem áll fenn már (szerencsére/sajnos?).

2019. aug. 10. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Sima testnevelés óra 2 hetente másfél óra, a többi sport óra általában hetente egy óra.

Én javaslom, hogy ne sima tesire menj, hanem válassz valami érdekesebbet, szerintem sokkal jobban fogod érezni magad. Én jártam sima tesire egy félévben, de a többiben mindig valami mást választottam, voltam salsa órán, jógázni és önvédelmen is, sokkal jobbak voltak mint a sima tesi.

Alapszintről kezdenek minden órán (kivéve aminél fel van tüntetve, hogy haladó) szóval nem leszel ügyetlenebb mint bárki más (:

2019. aug. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elsőben sima, gimnáziumihoz hasonló tesi volt, futás, gimnasztika, ilyesmi.

Másodévben én túrázni jártam.

2019. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi.


És most kötelező elvégezni a tetnevelés i.-et?


"A Testnevelés I. tárgy kizárólag az órarend szerinti testnevelés órákon teljesíthető."

Vagy ez mit akar jelenteni?

[link]

2019. szept. 3. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!