Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fel lehet-e készülni tavaszig...

Fel lehet-e készülni tavaszig nyelvvizsgára, emelt földrajz érettségire?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás a cél. Egyedül fel lehet otthon alapszintről középfokú nyelvvizsgára, illetve emelt föcire készülni? Vagy az angolhoz mindenképp tanár kell? Szóbelihez mindenképp kelleni fog, sztem. Továbbtanulás a cél, érettségim már van 2 éve. Munka mellett mondjuk hogy hozom össze, nem tudom, bár több embernek sikerült.
2019. aug. 11. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy hol állsz az angolban. Ha érted a nyelvet és meg tudsz érteni nagyjából egy filmet, eszedbe jut az alapabb szavak többsége egy témával kapcsolatban, de a nyelvtannal és az igeidőkkel bizonytalanabb vagy, az az a szint, amin én voltam nyelvvizsga előtt fél évvel. Nem sok időm maradt rá sok más mellett, de sikerült, szóval valószínűleg neked is menni fog. Típusfeladatok, levélírás és tudj beszélni pár percen keresztül a nelvvizsgás témákról. Össze vannak foglalva a legtöbb felkészítő könyvben, hogy mik lehetnek ezek.


Földrajz: nem érettségiztem belőle, de az oktatási hivatal honlapjára kitett követelményrendszer ad egy vázat annak, ami alapján tanulhatsz. Ha van hozzá egy jó tankönyved, akkor meg tudod oldani.

2019. aug. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!