Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jól tudom, hogy ilyenkor nem...

Jól tudom, hogy ilyenkor nem kell fizetni?

Figyelt kérdés

Ha alapképzésen, államilag támogatottan az egyetemi első félév elvégzése után megszüntetem hallgatói jogviszonyomat még nem kell fizetnem semmit. Ha viszont pl. a 2.-3. vagy másik félév után hagyom abba az egyetemet, akkor az adott félévekre járó ösztöndíj felét kell kifizetnem. Na most, az eduline-on ezt találtam: "A visszafizetés alól mentesítést akkor is lehet kérni, ha az állami ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező idejű hazai munkaviszony fenntartását vállaljátok..."

Tehát, ha mondjuk a 3. félév után hagynám abba az egyetemet, akkor így 2 félév árának felét kéne kifizetnem, de ha vállalom, hogy ez esetben 1 évet dolgozok itthon bármilyen munkakörben, akkor lehet mentesítést kérni a fizetés alól?



2019. aug. 12. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekünk tavaly októberben jött az email, hogy október végéig ha kiiratkozok, akkor nem kell semmit visszafizetni, utána már kell.
2019. aug. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

reflektálva az általad beidézett mondatra elgondolkodtam azon, hogy a levelezősökkel mi van? Hiszen én speciel így a tanulmányok ideje alatt is munkaviszonyban vagyok itthon.


Nagyon várom, lesz-e valamiféle olyan válasz, aki vagy teljesen biztos benne, vagy tapasztalata van ezzel kapcoslatban.

2019. aug. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2 hát nem ártana, ezzel a mondattal eléggé elhúzták a mézes madzagot asszem, remélem nem csak beetetés, mert nagyon nem mindegy, hogy kell- e százezreket fizetni vagy nem, ha abbahagyom.

[link]

itt a kérelem, amit ugyanígy értelmezek

2019. aug. 14. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!