Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet ennyit tanárként keresni...

Lehet ennyit tanárként keresni, vagy csak hazudta az ismerősöm?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki infótanárként dolgozik, lassan 10 éve, egy informatikai szakgimiben.

Főiskolai végzettsége van, vagyis a 4 éves volt a szak amit végzett. Hivatalosan azt hiszem "általános iskolai tanár, informatikai szakiránnyal" a végzettségének a neve.

Mivel nem egyetemi végzettsége van, ezért csak óraadó és szakmai tárgyakat tanít, de nem érettségiztethet.


Elmondása szerint, 210 ezer forint nettót keres, de most fog felmenni ped2-be, és akkor majdnem 250-et megkeresi.

Ezt így kicsit soknak tartottam, mert mindenhol azt hallani, hogy alig kapnak 150-et még az osztatlan egyetemi képzést elvégzett tanárok is. Úgy tudom 20-25 órája van, osztályfőnök is egyben. 1 szakos tanár.


Egy másik közös tanár végzettségű ismerős pont hencegett neki előttem, hogy nem tanárként dolgozik, és így 210-et kap. És fura hogy pont ugyan azt az összeget mondta a kérdésben szereplő ismerősöm is, mintha nem akarna szégyenkezni vagy valami.


Kereshet ennyit egy egyszakos, főiskolai végzettségű tanár? (Csak az iskolából?)

Ti mennyit kerestek hasonló végzettséggel?



2019. aug. 12. 23:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és egy teljesen átlagos iskola (nem elit stb) egy szegényebb megye székhelyében.
2019. aug. 13. 00:00
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Igen, ennyit keres, de nem nettóba, hanem bruttóba
2019. aug. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
Ennyit akkor lehetne keresni, ha osztályfőnök, érettségiztet, meg ilyen-olyan szinten vezető.
2019. aug. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 chtt ***** válasza:
94%
Nem az számít, hogy hány szakot tanít, hanem az, hogy hány órában és hány éve, az ofőség pluszt jelent, ha közel sem annyit, mint amennyi munka vagyon vele. Én is csak az egyik szakomat tanítom a háromból, nem vagyok ofő, és 33 év után (egyetemi végzettséggel, de ped1-ben) 24 órára (ez kb. 50-60 óra munka/hét) 220ezret kerestem nettó, általános suliban.
2019. aug. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!