Diákhitel 2 fizetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Önköltséges képzést kezdek, a hitelt már megigényeltem, illetve azt elektronikus úton aláírtam. Beengedett a direkt is, minden rendben, szerződésszám is megvan. Ezt felvittem Neptunba a "pénzügyek" fülnél, elmentettem, de a befizetéseknél a diákhitel 2 státuszhoz semmi nincs írva.. Úgy tudom "egyeztetés" kellene kiírva legyen.


Valaki tudna segíteni mi a megoldás? Valamit nem vihettem fel a rendszerbe, ami még szükséges?


(saját adatoknál már másodszor tölöttem ki a hiányos részeket, de még mindig nem fogadták azt sem..)


Köszi ha tudsz segíteni!



2019. aug. 13. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy kis idő, türelem. Ha egy hét múlva se jelenik meg, a diákhitel központot hívd fel.
2019. aug. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Rendben, remélem csak várnom kell rá. Csak azért aggódom kicsit, mivel már kitűzték a befizetési határidőt 2 részletben, az egyik aug. 23-a, másik még odébb van, októberben.

De azt olvastam, hogy a hitel 1 részletben, egyben fedezi a költséget. És ha addigra a korábbi részlet határideje lejár..?

2019. aug. 13. 17:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk például október közepén kezdik kiutalni az iskoláknak az SZTE-n a pénzt, az is bőven a határidő után van. Szerintem ilyenkor papírral, magával az igényléssel kell igazolni, hogy 100%, hogy fizetni fogsz. Javítsatok ki ha tévedek.
2019. aug. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen #2, én is így tudom, ezért is vittem fel a rendszerbe a szerződés számát. Tudtommal más teendő nincs ezzel kapcsolatban, csak nem akarom hogy valami gebasz legyen aztán.
2019. aug. 13. 17:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyeztet a diákhitel központ a TOval, így időben tudni fogják, hogy hitelből fedezed a tandíjat és nem lesz gond. A Neptunban teljesítettre csak október 15.-én vált majd, amikor valóban kiutalják az intézménynek az összeget, de nem fognak fizetési felszólalást küldeni, amit dh nélkül küldenének.
2019. aug. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De akkor nem problem, hogy az "egyeztetés" nem jelent még meg a státuszban?
2019. aug. 13. 17:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom hová jársz, de nálunk(OE) kellett Neptunon még egy kérelmet is leadni hogy a tandíj hány %-át kívánjuk Diákhitellel fizetni. Lehet nálatok is van valami ilyesmi.
2019. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ilyesmiről én nem hallottam még.. Nálam dh2 igénylésnél eleve kérte, hogy írjam be a félév összegét, amit utaljon, valamint hány féléven keresztül.


Neptunba nektek ilyet hol kell beállítani? (én nem OE-s vagyok, de hátha van ilyen)

2019. aug. 13. 17:49
 9/10 anonim ***** válasza:
7. vagyok, a Neptunban ügyintézés, kérvények menüpont, és "nyilatkozat költségtérítési díj fizetéséhez"
2019. aug. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs ilyen opció a kérvényeknél, de köszi!
2019. aug. 13. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!