Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsőéves egyetemista és...

Elsőéves egyetemista és fogalma sincs, hogy hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A kérdésem egészen rövid. Felvételt nyertem a SZTE-re és már mától lehet jelentkezni különböző kurzosokra és tárgyakat felvenni ( a kettő között nem tudom mi a különbség ) de nekem fogalmam sincs, hogy mit vegyek fel és mennyit


Láttam mintatervet a Neptunon de nem sokat segített...


Valaki aki jártas ebben kérem segítsen mert kétségbe vagyok esve...



2019. aug. 18. 15:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Neptunban kilistázod a mintatantervet, sorbarakod a tárgyakat ajánlott félév szerint, és felveszed azokat amiket első félévre ír.
2019. aug. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is az úgynevezett tantervi hálóra van szükséged, abban le van írva, hogy milyen tárgyakat kell elvégezned, mi mire épül, mik a szabadon választható tárgyak (ez azt jelenti, hogy például megadnak 8 tárgyat, amiből neked 4-et el kell végezned, de te döntöd el "szabadon", hogy melyik négyet szeretnéd), és ez alapján felveszed a tárgyakat/kurzusokat.


A tárgy és a kurzus kb. olyan viszonyban áll egymással, mint például a matematika és a geometria; a tárgy az, amit el kell végezned, de maga a tárgy több részből is állhat (előadás, gyakorlat, laborgyakorlat, stb.), és ha ezeket mind elvégezted, akkor teljesítetted a tárgyat.

2019. aug. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Azt hol találom, hogy nekem, mint elsőévesnek milyen tárgyakat kell elvégezni? A neptunban a mintaterv nem írja, hogy mi az ajánlott félév csak fel vannak sorolva a tárgyak.

Illetve honnan tudhatom meg, hogy mennyi tárgyat kell felvennem, hogy sikeres legyen a félév?

2019. aug. 18. 16:29
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg az egyetem Tanulmányi Osztályának honlapján kellene megtalálnod, de ha beírod gugliba, hogy SZTE "szakod" tantervi háló, nagy valószínűséggel ki fogja dobni.
2019. aug. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Annyi tárgyat veszel fel, amennyit tudsz/akarsz, de a kötelezőket érdemes annak érdekében, hogy ne csússz (vagyis be tudd fejezni a képzést pont annyi idő alatt, amennyit egyébként is rá kellene szánnod).

Nem tudom, hogy tudod-e, de ha buksz egy tárgyat, akkor nem bukod az összes többit is, mint ahogyan az általános iskolában ha megbuktál egy tárgyból, akkor az egészet újra kellett járni, itt csak azt a tárgyat kell majd újra felvenned. Érdemes viszont megjegyezni, hogy általában a tárgyak mindig ugyanabban a félévben indulnak, tehát az őszi szemeszterben induló tárgyak csak a következő őszi szemeszterben érhetőek el, tehát ha nem sikerül a tárgy, akkor egy évet kell rá várnod, hogy lehetőséged legyen elvégezni. Emiatt szoktak csúszni emberek.

2019. aug. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%
És ilyenek lesznek egyetemisták. Fogod megnyitod az egyetem honlapját, kikeresed a tanterved, és bekattintgatod az első féléves tárgyakat.
2019. aug. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is elsős leszek az SZTE-n!

Először is: a rangsoros tárgyfelvétel 19-én, reggel 6 órától kezdődik, ami holnap van. :) Többen aggódunk amiatt, hogy a "tárgyfelvétel" fül alatt nem látjuk még azokat a kötelező tárgyakat, amiket elvileg holnaptól 24-ig lehet felvenni. Izgatottan várom, hogy holnapra felkerülnek-e :D

Másodszor: nyitogasd le a füleket a neptunban a "Mintatanterv" menüpontnál, mert elvileg ott látnod kellene, hogy melyik tantárgyat melyik félévre ajánlott felvenni. :) Ha van gondod, kérdésed, akkor írj nyugodtan itt privátban (írd meg a neved és bejelöllek facebookon), és kiszenvedjük a dolgot. :D

2019. aug. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Bár nemSZTE, de szerintem a Neptun ugyanaz...

Ha a tárgyak fülre mész, akkor a tárgyfelvételnél jelölöd, hogy mintatanterv tárgyai, majd félév szerint rendezed sorba, így tuti nem marad ki első féléves.

2019. aug. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom miről beszéltek, a rangsoros tárgyfelvétel az elsősöket nem érinti, az pedig holnap indul, nem ma. A rendes, nekünk szóló tárgyfelvétel nekünk az ETSZK-n 26-án 17.00-kor indul.
2019. aug. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Utolsónak: hogyne érintené? :D De igen, érinti az elsősöket is.
2019. aug. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!