Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha befektetéssel és üzleti...

Ha befektetéssel és üzleti folyamatokkal szeretnék foglalkozni, akkor melyik egyetemi szakot érdemes elvégeznem?

Figyelt kérdés
A gazdálkodás és menedzsmenten meg pénzügy és számvitelen gondolkodtam. Melyiket ajánlanátok?

2019. aug. 20. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha befektetésekkel, akkor:


Gazdaság- és pénzügy-matematikai osztatlan, vagy

Matek BSc + biztosítási és pénzügyi matematikai MSc, vagy

PSZ BSc + biztosítási és pénzügyi matematikai MSc, vagy

PSZ BSc + Pénzügy MSc


Ha üzleti folyamatokkal, akkor vagy pénzügy, vagy gazdálkodás.

2019. aug. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ, elfelejtettem hozzátenni, hogy programtervező informatikus Bsc után szeretném levelezőn elvégezni. Sajnos alkalmazott közgazdaságtan, gazdaság és pénzügy matematika elemzés sincsen levelezőn.
2019. aug. 20. 17:47
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Van valami ilyen, hogy

gazdálkodás és menedzsment

2019. aug. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
(*én nem értek hozzá)
2019. aug. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%

*still nem értek hozzá,d e itt van pl egy ilyen

[link]

nemtom helyileg pl jó-e valamelyik közelsége:

[link]

2019. aug. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Akkor első körben nézz körül, hogy milyen MBA van és azt megengedheted-e magadnak pénzügyileg, mert egy info szak + MBA az tökéletes páros. Már csak azért is, mert ez egy menedzser szak, ahol viszont a gazdasági tárgyakat nulláról tanulod, míg a pénzügy mesterszak már alapokra épít.


De azok se rosszak amiket írsz, pénzügy vagy gazdálkodás, bár mondom, alapképzés nélkül nem tudom, ezek hogy mennek. Vegyél fel vonatkozó alapozó tárgyakat ott, ahova most jársz.

2019. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg például a BME MBA-t, elviselhető a tandíja (400K/félév). [link]
2019. aug. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!