Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bölcsész alapszak után informa...

Bölcsész alapszak után informatikai/közgáz/mérnöki mester?

Figyelt kérdés

Azért írok, hogy kiderítsem, más is van-e hasonló helyzetben, mint én.


Jelenleg egy nyelvszakon tanulok az ELTÉ-n.

Most fejeztem be az első évemet és kezdem meg a másodikat.

Jelentkeztem februárban gazdaságinformatika FOSZK-ra, amire fel is vettek, most kezdek.


Ha valaki x mesterre szeretne menni, rendelkeznie kell egy diplomával(akármilyen terület) és 30 bemeneteli kredittel x tudományterületről.

Arra gondoltam, hogy a FOSZK-on lévő tárgyakkal + mellé felvett tárgyakkal teljesíteném a kredites követelményeket, amikért fizetni kell, de megérné - alapszakomon lévő szabválokat is erre költeném el.)


Gimiben 3-as 4-es voltam matekból, érettségim 3-as lett, bár tudom, ez nem jelent semmit, mert mindenki megírja ilyenre.

Most kicsit el voltam havazva irodalommal, nyelvtudománnyal, nyelvi alapvizsgával, de oda tudnám magam tenni.


Szerintem járható út, meg is fogom próbálni/csinálni.

Érdekel, hogy vannak-e az oldalon hozzám hasonlóak, akik teljesen más mesterre akarnak menni, mint amilyen t.-területről az alapszakos diplomájuk van.


Szívesen olvasnám más terveit és tapasztalatait! :)



2019. aug. 25. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Ilyen matek eredményekkel maximum gazdasági mesterre menj. Az informatikát, mérnökit felejtsd el.
2019. aug. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm pont ezt csinálta, csak másik egyetemen. Nyelvszakra járt, másodévtől elkezdett egy gazdasági FSZ-t, majd két év múlva, mikor végzett, gazdaságtudományi mesterre jelentkezett. Az alapdiplomája megvolt, a szükséges kreditek megvoltak... az a lőtéri kutyát sem érdekli, hogy a kettő nem ugyanaz.

Gazdaságtudományi/ informatikai mesterre valószínűleg fel fognak venni, legfeljebb pár tárgyat kell utólag megcsinálnod. A műszakiban nem vagyok biztos.

2019. aug. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:37

Nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy egy egyetemet elvégezz, matekból se.

2019. aug. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nyilván a műszaki mérnöki mesterektől eleve elestem(pl. gépész mester stb.).


De szerintem a mérnökinformatikus mester/gazdinfó mester nem lenne gáz.



Ettől függetlenül csak a gazdinfóval vannak komolyabb terveim.

2019. aug. 25. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!