Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME-sek, mennyi szabadidőtök van?

BME-sek, mennyi szabadidőtök van?

Figyelt kérdés

Főleg a VIK, azon belül is a mérnökinfósok helyzete érdekel. Hogy néz ki egy napotok, illetve milyen előzetes tudással vettek fel (volt-e emelt matek/fizika/infó, azok hogy sikerültek)? Csak hogy be tudjam lőni, nekem úgy nagyon nagyjából hogy menne.

Gondolkozom, hogy a bme-re felvételizzek vagy ,,beérjem-e" egy corvinusos gazdinfóval.

A válaszokat előre is köszömöm!



2019. szept. 1. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Bocsi, GPK-s vagyok, de sztem elég hasonló a helyzetünk a VIK-esekkel.

Nincs sok szabadidőnk. Bár a 3. félévtől kezdve jobb lesz az órarended. Sokat kell tanulni, beadandókat írni. De jó az egyetem, meleg szívvel ajánlom.

Engem egy emelt fizika és egy b2-es nyelvvizsga plusszal vettek fel.

2019. szept. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Relatív az elegendő szabadidő. Nem is tudom órákban kifejezni, hogy nekem mennyi van, én sajnos tök rendszertelenül osztom be az időmet és hajlamos vagyok hülyeségekre elcseszni. Sportolni meg ilyesmikre nem járok, de ha tudnék gazdálkodni az időmmel, beleférne valószínűleg heti 1-2 alkalom. A barátaimmal szoktam találkozni néha meg ilyenek, zh időszakban szokott húzós lenni, akkor van, hogy 1-2 hétig nem érek rá semmmire. De szerintem így is megéri itt lenni, én szeretem. Illetve ha nem kell 4-es átlagot hoznod, mint nekem (azaz a közelben laksz, így nem kell koli/van pénz albira vagy közösségi ember vagy és abból összeszedet a felvételi pontokat), akkor több szabadidőd lesz.

Matekból és infóból emelteztem, matek 60 valamennyi, infó majdnem 90% lett. Az analízissel és a progos tárgyakkal így soha nem volt gondom. Fizikát sajnos nem nagyon tanultam, el is buktam az egyiket. De szerintem ez nem történik meg, ha van egy normális tanárod és odafigyelsz órán.

2019. szept. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

VIK, villamosmérnök. Alapvetően kb 135 perc ment el utazásra. A karon sok alaptárgyhoz van video neten, így előadásokra nem muszáj bejárni. Gyakorlatokon többnyire ellenőrzik a jelenlétet, laborokon mindig. A vége fele egyre több labor, és egyre kevesebb előadás van a kötelezőkből. Gazdhumán, kötvál tárgyakra szinte sosem jártam be eddig. Viszont 8-18-ig vannak órák, szünet az van, hogy napközben van, 1 vagy 2 óra, vagy a végén, vagy az elején, szóval elég kaotikus a hét. Pláne, hogy ezen a karon a zh-k nem az előadásokon vannak, nem beszélve a pótokról.

Hétközben nekem nem sok kedvem és energiám volt tanulni, általában csak a zh-kra, beugrókra tanultam. Hétvégén a zh-időszakban meg kb egész nap, vagyis akár 5-6 órát is. Sok anyag fent volt, de egyes tárgyakból meg szinte semmi használható, nagy lutri volt.

Vizsgaidőszakban általában a második héten már letudtam a vizsgákat, így több szabad hetem is volt.

Rendszeresen jártam edzeni, arra mindig kell időt hagyni, az egészség a legfontosabb.

2019. szept. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Előzetes tudás: matek emelt 77 %, fizika emelt 85 %, infóból nem érettségiztem, nem jártam faktra sem. Egyetemen:

matek: számtud: 3, A1: 4, A2: 3, A3: 5, A4: 5,

fizika: f1: 5, f2: 5, terek: 5,

infó: prog1: 4, prog2: 3, info1: 3, info2: 4.

2019. szept. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Matek és fizika emeltet dupláztam és 400 fölötti pontszámom volt bőven. A konkrét számokra már nem emlékszem.

Nekem úgy a 2. félév végiég nem kellett nagyon tanulnom, mert kb. mindent leadtak gimiben, amit meg nem azt rendszerint órán megjegyeztem.

A 3., 4. félév durvább, mivel ott már inkább lexikálist tudást kérnek vissza, vagyis nem nagyon lehet azt a tudást hozni. Így ott már nekem is tanulnom kellett. De én sosem éreztem azt, hogy a BME sok lenne. Őszintén szólva többet kellett tanulnom gimiben, mint a BME-n.

Tárgyat csak akkor sikerült buknom, amikor a nagyon kedves oktatók keresztbe tettek nekem, de ez is eddig csak 2x volt.

Szóval van szabadidőm. Et persze növekedett is a 3., 4. félévben amikorra nagyjából megtanultam, hogy hogy érdemes bejárnom, mivel első két félvében még mindenhova bejártam.

2019. szept. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

#5-ös vagyok.

Bocs, nem írtam átlagot. Kb. 3.5-4 között vagyok azzal a minimális tanulással, amit én végzek. Kicsit több időt beleölve persze menni az 5-ös is. :)

2019. szept. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Emelt matekkal és közép fizikával jöttem mérnökinfóra. Mindkettő kb 90%, infó érettségim nem is volt. Nekem az tűnt fel, hogy azoknak megy nehezen a szak, akiknek rossz matek alapjaik vannak. Szóval ilyen téren érdemes képben lenni (nem kell feltétlenül tudni integrálni, mátrixozni stb., csak a középszintű gimis matek menjen nagyon és akkor már nincs baj). De félni szerintem nem kell, aki fektet energiát a tanulásba, azoknak megy a BME - nyilván rosszabb alapokkal/képességekkel több energia kell, de úgy is simán mehet.

Nekem egy napom úgy néz ki, hogy felkelek reggel, a legtöbb egyetemi órámra bemegyek (átlag napon reggel 8-tól vagy 10-től vagyok bent 2-ig vagy 4-ig, néha van hosszabb nap is, de a legtöbb ilyen), hazamegyek enni/pihenni/sorozatot nézni/barátokkal találkozni. Ha van valami házi azt megcsinálom pihenés előtt, ha van beugró másnap tanulok rá kicsit. Ha zh van akkor 3-4 napot tanulok előtte (akkor nincs barátokkal találkozás és max csak 1 rész sorozat miután végeztem a tanulással aznapra). Szóval a lényeg, hogy nem úgy kell elképzelni, hogy egy BME-s egész nap csak tanul és nem csinál mást (persze azért tanulni is kell).

2019. szept. 5. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítetek.

Írjon még, akinek akár rálátása is van!

2019. szept. 5. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!