Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi koleszba költöztem,...

Egyetemi koleszba költöztem, gólya vagyok, és a véleményetekre lenne szülségem, segítségre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szóval 3 napja vagyok még csak koleszba, de egyszerűen nem bírom. Ráadásul fiú vagyok ami így még cikibb. Egyetem kn 2,5 3óra utazásra van otthonról ami azért elêg nehéz lenne ha ingáznék, habár nem tudom, lehet valaki csinálta lerírhatja mennyire bírható. De mindegy is. Igazából egyszerűen nem bírom, a szobatársam jófej, de itt mindenki piál, meg megbolondul, hiányoznak a szüleim, a tesóm, az otthonom, szobám, egyszóval minden. Mióta itt vagyok szinte nem etten semmit. Egyszerűen gyomoridegem van, nem bírom. Ennek az egyetemnek van egy kampusza a lakhelyemhez közelebb is, 45 perc lenne busszal, csak az nem olyan "jó" elvileg mint ez, plusz nem is tudom átlehetne e jelentkezni évközben. Nem tudom hogy fogon bírni ezt, esetleg van valakinek hasonlo tapasztalata?

2019. szept. 1. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Majd megszokod. Menjel velük inni, pár het alatt kikophatasz a társaságból, es ra fogod a tanulásra. Sz,,, le mit gondolnak rólad. Ne legyel puhany 3 nap utan.
2019. szept. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Ez nagyon kevés idő még, adj magadnak többet. Kb. mindenki sírt nálunk első este, de ezt csak soká vallottuk be :D


Majd megtanulod megszeretni. Piálni meg nem muszáj. Én sem ittam soha.

2019. szept. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

tenyleg turjel meg egy kicsit

el sem kezdodott az egesz

de azert a masik kampusznak nezz utana

2019. szept. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 alreg válasza:
75%
Én már az első nap el akartam húzni. Négyen voltunk egy szobában... Találj legalább egyvalakit, aki biztos pont lehet az ott töltött idő alatt. A koleszok tele vannak azonos érdeklődési körű emberekkel, akik vagy egymásra találnak, vagy nem. Én is így éltem túl 3 évet.
2019. szept. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Első héten én is hazamentem 3 nap után. Mikor hazaértem, bedőltem az ágyamba és csak zokogtam, anyám nem tudta elképzelni, mi történhetett ott, hogy ennyire rosszul érzem magam.

Aztán megszerettem, még nyáron is bent laktam, nem nagyon járok haza. Majd megszokod, ha lesznek barátaid, sokkal jobb lesz.

2019. szept. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
35%

Ne add fel 3 nap után. Nekem ez a második évem és már nagyon vártam hogy beköltözzek, főleg hogy eltudtam intézni hogy barátokkal legyek.

Adj időt, ha nem akarsz inni ne igyál, én sem szoktam. Keress barátokat, akár év közben is megpróbálhatod elintézni hogy egy szobába lehessetek (nálunk lehet szobatársat cserélni ha minden fél benne van).

Az eleje nehéz mert kiszakadtál a megszokott közegből de ne hagyd hogy ez elvegye a kedved :D

2019. szept. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Én már a koliba költözés előtt sejtettem, hogy nem fogom bírni, mert már középiskolában se bírtam az ilyen ivós bulizós zajos társaságokat, de mégis beköltöztem, mert nem volt más lehetőség (albérlethez túl szegények vagyunk, a városomban meg nincs egyetem). Mivel nekem is mondogatták, hogy majd megszokom, ezért nem költöztem ki, gondoltam, aki már túl van rajta, az biztos jobban tudja. De hiba volt hallgatni rájuk, mert elég durva szociális fóbia, szorongás és pánikbetegség alakult ki nálam, amitől a fizikai egészségem is eléggé leromlott és a tanulmányi eredményemnek sem tett jót, ráadásul barátaim se nagyon voltak. A második tanévtől egy pesti rokonom felajánlotta, hogy költözzek hozzájuk, neki fiatalabb gyerekei vannak, úgyhogy nem volt állandó bulizás meg ilyesmi, és lett külön szobám is, így sokkal hatékonyabban tudtam tanulni. Ha teheted és van más megoldás, és úgy érzed, tényleg nem tudod megszokni, akkor költözz máshová, ne hallgass azokra, akik szerint "ki lehet bírni"! Ha meg nincs más lehetőség, akkor mindenképp fokozottan figyelj oda a mentális egészségedre, sportolj, igyál nyugtató hatású teákat, esetleg meditálj rendszeresen, vagy valamilyen más stresszoldó dolgot csinálj!
2019. szept. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Várj még vele, az első hetek után, a szürke hétköznapokban valószínűleg mindenki visszább vesz kicsit. Próbálj barátokat szerezni, akár a szobatársaid, akár mások személyében. Fedezd fel a környéket, hogy otthonosabban mozogj, és kötődni tudj a kolihoz is.


Nekem a szobatárs kérdéssel semmi bajom nem volt, mert a barátommal költöztem össze, de még így is szinte minden nap sírtam egy kicsit az első egy-két hétben annyira új és idegen volt az egész helyzet.


Ha neked a szobatársaid miatt félév közepére sincs változás, akkor próbálj cserélni.

2019. szept. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az első 1-2 hét ilyen megborulós piálás minden kolisnál. Kiélvezik, hogy nem cseszteti senki őket ha isznak, piálhatsz nyugodtan akár szerda délben is, a kutya nem szól rád. Pár hét aztán elmúlik az újdonság varázsa. Ha belejössz, a végén nem az lesz, hogy hiányzik az otthonod, hanem egyszerűen nem akarsz majd hazajárni.
2019. szept. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Még csak nem is sejtetted hogy ilyen a kolis élet? Mert ha igen akkor inkább levelezőre kellett volna menned. Egy kis időt adj még magadnak és ha nem megy kérdezd meg a t.o-n hogy át lehet-e jelentkezni.
2019. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!