Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes 2 emelt érettségit...

Érdemes 2 emelt érettségit csinálni 2020-ban?

Figyelt kérdés
2020-ban fogok érettségizni. Ha a 2019-es pontszámítás szerint számolom a pontjaimat felvennének arra a szakra amelyre jelentkeznék. De ha 2020-as pontszámítás alapján számolom akkor nem. Érdemes csinálnom egy 2. emeltet? Vagy mivel ezek mindenkit érintenek várhatóan esni fognak a ponthatárok?

2019. szept. 1. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Én megcsinálnám. Lehet most nehéznek hangzik, de az egyetemen majd sokkal többet kell tanulni, így legalább egy kicsit megedződsz. + ha sikerül olyan tárgyat választanod, ami megalapozza az egyetemi tanulmányaidat, az hasznodra is válik majd később. Ne a pontszámítás miatt tanulj, hanem magad miatt. Milyen szakra készülsz?
2019. szept. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
(Hozzátenném, hogy én anno 2-t csináltam, pedig a ponthatárok alapján egyáltalán nem voltam rászorulva.)
2019. szept. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel valószínűleg más sem fog 2-vel szenvedni, én nem tennék. Habàr a szak amire én szeretnèk nem túl populáris, de ha valami nagyon menőre szeretnél akkor lehet érdemes. Ha fel tudsz rá készülni akkor csináld, akármit tanulsz a hasznodra válik!
2019. szept. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mechatronikai mérnökire mennék
2019. szept. 2. 22:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Őszintén szerintem felesleges. Mást is ugyanúgy érintik a hátrányos jogszabályi változások. Másfelől pedig nem hiszem, hogy ezzel az az OH célja, hogy többet teljesítsen minden diák, csak azok teljesítsenek többet, akiknek eddig nem volt nyelvvizsgájuk és/vagy emelt érettségijük. Akiknek volt eddig is, azok jó, elvileg tehetnek 2. emeltet, de ezzel a gondolkodásmóddal azok, akik eddig is 2 emeltes szakokra jelentkeztek, ők meg tegyenek hármat? Szerintem nem reális.
2019. szept. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!