Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kap kollégiumot a...

Miért kap kollégiumot a dolgozó nappali tagozatos egyetemista?

Figyelt kérdés

A lányom másodéves egyetemista. Nem támogattam sosem, hogy dolgozzon egyetem mellett. Inkább képezze magát, tanuljon nyelvet és élvezze ki az egyetemista lehetőségeket. A jó tanulmányaiért kap ösztöndíjat, nyaranta pedig lehet dolgozni, de suli mellett ne tegye.


Kollégistaként van új szobatársa, aki egyetem mellett dolgozik heti 30 órában. Tehát van saját fix jövedelme. Ha csak nettó 1.000 Ft órabérrel számolok akkor is számottevő jövedelem.


Ezen jövedelem miért nem része a háztartás jövedelmének a kollégiumi pályázatnál? Hiszen jelenleg nem számít bele a diákok keresete, miért is? Ugyanúgy hat az anyagi helyzetére, mint a szülők jövedelme.


Lányom mesélte, hogy nem egy kollégista él magas életszínvonalon keresete miatt. Ennyiből miért nem albérletet fizet? Mit keres kollégiumban?


Tehát nekem nem azzal van a bajom, hogy a nappalis egyetemisták dolgoznak, hanem azzal, hogy ezen jövedelem nem része a kollégiumi pályázatnak. Sőt még a szociálisnak sem... De utóbbi a kisebbik baj.



2019. szept. 4. 22:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
90%

Huuu nem szegyelled magad? Rohadt egy irigy termeszeted van. Mit sajnalod tole/toluk???


Kepzeld en is dolgoztam az egyetem mellett es kollegiumban laktam evekig! Hogy miert? Annyit nem kerestem, hogy egy budapesti alberletet+ kajat tudjak fizetni magamnak! A koli olcso volt, igy pont ki tudtam jonni! Engem nem tudtak tamogatni a szuleim ugy, mint te a gyereked. Igy megkerdezem: mi a francot keres a lanyod a koliban???!!!

2019. szept. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Ha tanulmanyi eredmennyel jutott be a koliba, ami ennyi jovedelem mellett valoszinubb,akkor senkinek semmi koze hozza.

Meg alap se lenne kozod mas penzehez. Akar az enyemhez sem..

Lehet feketen dolgozik stb.

Tipik magyar mentalitas,szidni a masikat a penz miatt :D

Pedig csak eletrevalo.

A lanyod bekerult a koliba, ugye? Van helye, es kesz. Nem eloletek vette el a helyet, igy 0 problema.

2019. szept. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Az hogy te nem keresel meg annyit,mint a lany egyetemista letere, arrol nem a lany tehet kedves Kerdezo :D
2019. szept. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

Engem is zavar mivel nappalis vagyok nincs munkam 390kmre vagyok az egyetemtol es nem vettek fel a kollegiumba.

Mehettem alberletbe

2019. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%

Mert az albérlet és rezsi nagyjából el is vinné az összes pénzüket amit ezzel keresnek. Az lenne a vége hogy még többet melóznak aztán az egész az egyetem rovására megy. Van pár ismerősöm aki ugyanezt eljátszotta, csúsztak is rendesen.


Miért számítana bele? A diákmunka kiszámíthatatlan, bármikor dönthet úgy a cég hogy holnaptól nem kell a diák már aztán oda is a fizetése amíg nem talál más helyet ami összeegyeztethető az órarenddel. Itt nincs végkielégítés vagy hogy adnak időt más helyet keresni. Ha húzósabb ZH hét vagy vizsgaidőszak van kevesebbet megy dolgozni vagy akár egyáltalán nem, szintén nincs közben keresete.


Ha olyan jó helyzetben vagytok hogy a lányodnak nem kell egyáltalán dolgoznia, de valahogy fizetve van a nyelvtanulás, a koli meg a minden egyéb mit keres ott? Ő meg rosszabb anyagi hátterű hallgatóktól veszi el akkor a helyet.

2019. szept. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Mért dobna ki évente milliókat bárki albérletre, ha egyszer van koli?????

Nálunk kolinál ott parkolnak vadi új audikkal is, ennyire ne legyél már irigy. Gondolom tanulmányi eredmény alapján kapnak kolit.

2019. szept. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
99%

Vannak, akiket nem tudnak támogatni a szülök. És vannak, akiket meg nem is akarnak, mondván nagykorú, dolgozzon!

Ők nem tudnának továbbtanulni munka nélkül. Egy albérletet viszont ebből a keresetből meg nem tudnának fenntartani.

2019. szept. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Lehet hogy önköltségesen van es arra el megy az összes pénz. Lehet gyüjt valamire kocsi/ház vagy akár az életre.

Teljesen mindegy hogy mire.

De senki se hülye. Ha lakhat PL 20 ezerért, nem fog PL 80ezerért.

2019. szept. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lányodnak megvan a helye a kollégiumban, akkor miért zavar ez téged?

Én is kollégista vagyok és dolgozok. A szüleim nem tudnak anyagilag támogatni, valamiből meg élni kell. Ha meg valaki a lányod szerint "magas életszínvonalon" él, akkor nem irigykedni kell, hanem utána csinálni. Azt gondolod, hogy egyetem mellett dolgozni olyan jó buli? Nem az, ha a tanulást is komolyan veszi az ember.

2019. szept. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Akikre irigykedsz, azok valószínűleg hajszoltak, egészségtelenül keveset alszanak és néhány kocsmázást leszámítva semmi szabadidejük.

Nekem anno bejárósként, 7 félév alatt pár nap munkával, könnyebb szakot végezve is néha húzós volt 4-es 5-ös eredményt elérni, amikor egyik héten 8 zh volt, másik héten 4 zh és 2 beadandó.



Inkább felnéz az ember arra, aki ennyire bírja a terhelést.

2019. szept. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!