Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan mukodik az osztondij...

Hogyan mukodik az osztondij az egyetemeken? Pl egy orvosi egyetemen?

Figyelt kérdés

2019. szept. 5. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Jár ösztöndíj a tanulmányi átlagra. Hogy mennyitől, az Egyetem illetve szak függő (nálunk tavaly 4,1-től adtak). Valamint lehet ezen felül különböző ösztöndíjakat megpályázni, amiknek van valamilyen plusz feltétele az jó tanulmányi átlagon kívül is (versenyeken való sikeres szereplés, kari munka, valamilyen tudományos eredmény, stb.). Ezen felül még szoktak (nálunk legalábbis) lenni olyan munkák, amiket az egyetem hirdet meg a diákjai számára (pl. kulturális felelős). Ennek nincs köze a tanulmányi átlaghoz, ez nem is ösztöndíj valójában, hanem olyan mint egy normál munkahely, X órát kell az adott dologgal foglalkozni havonta és Y összeget adnak érte.
2019. szept. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, egyetem függő. Debrecenben így működik:

- Tanulmányi ösztöndíj átlagra: rangsorolják átlag alapján a hallgatókat automatikusan és besávozzák 4 kategóriába: felső 5%, második 10%, harmadik 10%, negyedik 10%. Tehát az évfolyamok 35%-a kap így ösztöndíjat.


- Szociális ösztöndíj: Meg kell pályázni minden évben a kollégiumi felvételivel egy időben, szociális helyzet alapján osztják.


- Közéleti ösztöndíj: Ha valami jelentőset csinálsz tanulás mellett a karon, például HÖK-ben magas tisztséget töltesz be, különböző bizottsági tag vagy.


- Kiemelt tanulmányi ösztöndíj: Tudományos tevékenység alapján lehet pontokat gyűjteni


Ezeken kívül elérhetőek kisebb ösztöndíjak is, mint például jó sportolói ösztöndíj, művészeti ösztöndíj, stb.

2019. szept. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!