Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha abszolút nem...

Mit tegyek, ha abszolút nem érdekel a jogász szakma, amiből diplomát szereztem?

Figyelt kérdés

Elvégeztem a jogot, de az egész képzés alatt viszolyogtam attól, hogy végzés után nekem muszáj lesz majd jogászként dolgoznom. Édesanyám nyomására mentem jogásznak, mert más konkrét elképzelésem nem volt, csupán ötletelgetéseim és bizonyos tantárgyak, amelyeket gimiben szerettem: földrajz, történelem. Ezekkel tanárnak nem akartam menni. Mindig érdekelt a térképészet, a közlekedésföldrajz. Anyám szerint abból nem lehet megélni, és különben sem vagyok jó matekból. Most úgy vagyok vele, szívesen tanulnék valami reál szakon, mert azt érzem társadalmilag hasznosnak. Véleményem szerint jogászként ha nem érdekel a szakma, nagyon nehéz elhelyezkedni.

Mindezek mellett pedig sose éreztem magam jól jogász körökben, mindig azt éreztem, hogy én más vagyok, mint ők.

Nem tudom, mit tegyek. Dolgozni akarok, de emellett olyan pályát szeretnék, ami érdekel, és boldog tudok lenni benne. Attól is félek, ha attérek mondjuk egy olyan szakra, ami komoly matematikai, fizikai tudást igényel, nem tudom teljesíteni a követelményeket, és abba kell hagynom.



2019. szept. 6. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Keress egy közgazdasági alapképzést, lehetőleg gazdálkodás és menedzsmentet, vagy nemzetközi gazdálkodást, és kezdd el tanulni. Közben keress gyakornoki állást multinál. Az is egy megoldás, ha jelentkezel multihoz vállalati jogra vagy szabályozásra, és elkezdesz dologzni. Pár év múlva meg csinálsz egy MBA-t.
2019. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Helyezkedj el egyelőre jogászként, gyűjts anyagilag is, a többi majd kialakul. Az is lehet, hogy amikor belejössz a gyakorlatba, majd megszereted. Tehát én mindenképp azt javaslom, néhány évet dolgozz jogászként, aztán később válts.
2019. szept. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Második tanácsa jónak tűnik. Engem is anyám vett rá hogy menjek jogásznak, szintén nem érdekel különösebben, de pár évet lenyomtam már benne, jól jött a megkeresett pénz és a munka tartást adott. Ha a képzést kibírtad, a munka se jelenthet gondot. Vannak a közszférában olyan helyek, ahol akár a közlekedéssel is kapcsolatba kerülhetsz, keres a MÁV is jogászt például, vagy lehet hogy megtetszik egy különlegesebb ügykörű ügyvédi iroda. Szóval vannak a jogban is "reálosabb" területek.
2019. szept. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Hany eves vagy?
2019. szept. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!