Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire volt ez szabályos a...

Mennyire volt ez szabályos a kollégiumi igazgatótól?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves lány vagyok, kollégista. Nem rég sajnos egy kollégium igazgatói figyelmeztetőt kaptam (ami a legmagasabb fokú figyelmeztető és ezek után ha bármi apró rosszaságot csinálok akkor el kell mennem a kollégiumból) mert lyukas órában, bementem a kollégiumban és be ismerem e-cigarettáztam a szobában. Vissza sétáltam a suliba, de egyből ez után jött oda a kollégium igazgató (mivel ő volt az ügyeletes), hogy én mit csináltam mert ,hogy nagy gőz van a szobában. A gőzön kívül nem volt más bizonyítéka ellenem mivel nem kapott rajta és más sem látta, de persze be ismertem neki mivel nem akartam balhét és nem vagyok balhés (ezért is zavar nagyon ez az egész ügy mivel tényleg nem szoktam lázadozni). Beszélgettem erről több emberrel (felnőttekel is) és szerintük nem jogszerű egyből a leg magasabb fokozatú figyelmeztetést adni ezért, mivel én nem vagyok jogász vagy ügyvéd ezért nem tudom eldönteni, hogy mennyire volt szabályos ez, mivel sok balhé volt a kollégiumba cigizéssel pl első évesek mindig lebuktak vele viszont ők nem kaptak ilyen magas fokozatú figyelmeztetést. A házirendben is csak olyan szabály van be írva, hogy "a kollégium területén a nyílt láng használata tilos" de ecigihez nem is kell nyílt láng.

Nem tudom mit csináljak, vagy, hogy egyáltalán szabályos volt e. Persze jól tudlm, hogy nem szabad e-cigarettázni a kollégiumban, meg is bántam, de nem érzem jogosnak az ilyen magas szintű intőt.



2019. szept. 6. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen jogos.
2019. szept. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Igaza volt az igazgatónak. Már csak azt nem értem hogy az e cigit miért nem rakod be a táskádba éa olyan helyen szívod ahol lehet.
2019. szept. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek nincs egységes jogi oldala, az iskoláknak saját hatásköre, hogy eldöntsék mire milyen fokozatú büntetést szabnak ki.

Írtad, hogy történtek már hasonló cigizős balhék, lehet az igazgató azzal, hogy neked ilyen magas fokú büntetést adott, el akarja rettenteni a többieket.

Most már nem tudsz mit tenni, igyekezz, hogy ne kerülj több ilyen ügyben, nehogy kirúgjanak.

2019. szept. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!