Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szakot ajánljátok...

Melyik szakot ajánljátok inkább pszichológia vagy jog?

Figyelt kérdés
Indoklást megköszönném.Eddig stabilan a jog volt a terv ,viszont most hogy közeleg a továbbtanulás és gondolkoztam B terven , rájöttem , hogy a pszichológia is vonz.

2019. szept. 7. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Pszichológián vagyok. Tudd hogy ez nem 3 vagy 5 év, hanem min. 10 év tanulás. Nézd meg a Kapszli képzéskatalógust.


A jogról sokat nem tudok, biztosan az is hosszú út.


Mindkettőn sokat kell tanulni, rengeteget olvasni.


Érdemes lehet mindkét helyen tanulókkal és dolgozókkal ismerkedni, beszélgetni, hogy jobban beleláss abba, milyen.

2019. szept. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kettő szak teljesen más személyiséget követel meg és teljesen másak a betölthető munkakörök. Miért vonz a jog vagy éppen a pszichológia?
2019. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azért (is) mentem jogra, mert az társadalmilag elismertebb, jobban respektált szak, végzettség, mint az egyéb bölcsész szakok, amik vonzottak.

Másfél év után biztos lettem benne, hogy nem nekem való, ezért váltottam, átmentem pszichológiára. Nem tudom, hogy jó döntés volt-e, de én jobban szeretem, mint a jogot, és több elhelyezkedési lehetőséget, sokszínűbb munkalehetőségeket látok magam előtt.

2019. szept. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A jog kitartást követel, jó tűrésképességet és mindent gyorsan befogadó agyat. Amit még sokan elfelejtenek, hogy a jogszabályok folyamatosan változnak, így mindig naprakésznek kell lenned mindenből, ami folyamatos kutatást igényel. A jogi egyetem 5 év ha nem csúszol, majd 3 év szakmai tapasztalat, szakvizsga, kamarai felvétel (ha ügyvédekről beszélünk) és csak utána praktizálhatsz. De ekkor még nincs saját ügyfélköröd kialakítva, így mire jobban fogsz tudni keresni az még egy kis idő. Nagyjából a 30-as éveid közepére térül meg.

Én azt mondom, nagyon ritka, ha valakinek sikerül 18 évesen eldöntenie mi akar lenni, és később is szereti azt. Én szerencsére így jártam a joggal, nagyon örülök, hogy emellett döntöttem anno. Szóval próbáld ki egyiket, ha nem tetszik, hagyd ott és próbálj ki mást. Nem éri meg olyat csinálnod egész életedben 40-50 évig, amit utálsz. Menj be bemutató napokra, most lesznek ősszel, nézz be, beszélgess az előadókkal, diákokkal, és az alapján döntsd el melyik tetszik jobban :)

2019. szept. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hosszúhajú ***** válasza:
ha presztízs szempont érdekel akkor jog. mentális beteg vagyok a pszichológusok nincsenek az elismeri ranglétrán túl magas helyen... pénz szempontjából is, a betegellátó rendszer sajnos nehézkesen működik - én ebbe a részébe látok bele. hasznosság szempontjából azt kell nézned az emberek lelkével vagy az érdekeivel foglalkoznál e inkább
2019. szept. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!