Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ma voltam beiratkozni az...

Ma voltam beiratkozni az egyetemen, de semmit nem mondtak el mi merre hány méter. Honnan tudjam, hogy milyen tankönyvek kellenek, illetve hol vannak az előadások?

Figyelt kérdés

2019. szept. 7. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A Neptunban fel kell venned a tárgyakat vagy ha a első évben az egyetem intézi, akkor már látnod kell őket.
2019. szept. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk nőj fel, olvasd át a neptunt meg a kari honlapot, és rá fogsz jönni.
2019. szept. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Egyetemista vagy ember! Legyél már kicsit önálló. Találd fel magad. Legyél életképes.
2019. szept. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

A tankönyveket majd elmondják előadásokon. Egyébként a tárgyaknak vannak honlapjai, ott megtalálod az ajánlott szakirodalmat. Továbbá az egyetemeknek van jegyzetboltjuk, ott is érdemes nézelődni.


Hogy hol vannak az előadások, melyik épület melyik terem, azt a neptunban szokták megjelölni. Hogy mi merre meddig, hát járjátok át az egyetem területét, nézzétek meg az épületeket, stb. Most már van az okostelefonokba online térkép is, így tudod hogy hol vagy még az épületet is megjelöli a térképen.

Amikor még én kezdtem, akkor ez a technika még nem volt. Amikor kezdődött az oktatás, előtte héten végigjártuk a szaktársakkal és fölsőbbévesekkel az egyetemet, és magunknak kézi rajzot készítettünk, hogy mi merre van.

2019. szept. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is a héten voltam beiratkozni, nekem is vannak kifogásaim a tájékoztatást illetően.

Konkrétan annyit tudok hogy fel kéne venni a tantárgyakat, de hogy ez technikailag hogy működik, na az fekete folt.

Az előadások helyei pedig számomra értelmezhetetlen betűkódokkal van megadva.

2019. szept. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan komoly dolog a tárgyfelvétel sem. Meg van adva az időpontja hogy mikortól lehet felvenni őket. Kell hogy legyen egy mintatanterv, amiben le van írva hogy mik a kötelező tárgyak. De amúgy ezt a Neptun is jelzi. Tárgyfelvétel menüpontnál szépen ezeket kikeresed és felveszed. A legtöbbnél kell előadást és gyakorlatot is felvenni. Az meg hogy hol van ott elvileg írnak egy épületet, emelet meg terem száma. De ha az épület megvan akkor ott helyben is ki lesznek írva a termek nevei, meg gondolom nem te leszel ott az egyetlen aki keresi az adott órát, végső soron segítséget is lehet kérni valakitől aki tudja.
2019. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Első órákon elmondják majd, milyen jegyzetek kellenek.


A Neptunban van, hogy hol vannak az előadások. Van az épületnek kódja, a teremnek száma / neve.


Én most kezdek estin. Felvettem egy szabadon választható tárgyat, az épület kódját konkrétan beírtam a Google-be és megmondta.

Az épületben pedig eltévedtem beiratkozáskor, de szintén a Google-n találtam térképet az épületről. Így is eltévedtem :D, de legalább valahogy mégis meglett.



Egyébként ne tartsd magad életképtelennek!

Itt nálunk olyan gyenge volt a tájékoztatás, hogy ha nem jártam volna korábban egyetemre, konkrétan sírtam volna már párszor. :'D

2019. szept. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Itt a gyk-n úgy látom nagy divat az elsőéveseket le életképtelenezni.
2019. szept. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó: talán mert mi is voltunk egyszer elsőéveek, és érdekes módon a gyakori nélkül is fel tudtuk venni az óráinkat és megtaltuk a tantermeket?
2019. szept. 8. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9



Én voltam már úgy gólya, hogy regisztrációs héten több napon át mindent a szánkba rágtak. Azt is, merre van a terem, ahol a legközelebbi fejtágítás lesz. A TO vette fel az óráinkat.

Minden le volt írva a lapon vagy a reghéten elmondták.



Most meg 10 soros felvételi email, elszórt tájékoztatók, amiket bogarássz össze 60 forrásból, a tárgyakat magadnak vedd fel, de ezt hivatalosan csak akkor mondják el, amikor már majdnem késő, brutális káosz mindenfelé. Én azt se tudom, hétfőn kapok-e a diákigazolványról igazolást, de a bérletem tegnap lejárt. Azt se tudom, félhavit vegyek vagy tömbjegyet.



Én azt mondom, nekem elsőként gólyának lenni ezerszer könnyebb volt, mint másodszor.

Így is volt, amit ismerőseimtől kérdeztem. :-D


Nem gondolnám, hogy életképtelen, aki nem tud mindent magától.

2019. szept. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!