Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Étkeztetés középiskolában -...

Étkeztetés középiskolában - hogyhogy nincs menza? (Bicske)

Figyelt kérdés

Bicskén élünk, lányomnak keresek gimnáziumot, ill. szakgimnáziumot. Kézen fekvő lenne a városunkban (inkább falunkban) lévő Vajda János Gimnázium - ahol sajnos nincs menza, étkeztetés.Ledöbbentett a dolog - azt gondoltam, ez alap lenne. A gyerekek a büfébe vehetnek chipset, drága szendvicset, cukros üdítőt, csokit. Sőt - mikróban is melegíthetnek otthonról hozott ételt - azt hittem, ez valami vicc. Ez maximum kis fős irodákban elfogadható felnőtteknél - de több száz gyerek, és a mikró... Az otthonról hozott étel megromolhat...

A büfé meg csak pénzlehúzás - nem fedezi egy kamasz táplálkozási igényét.

Ráadásul el is veszítem az étkezési kedvezményünket, hiszen az önkormányzat biztosítaná a félárú étkezést...


A mellettünk lévő kis falvakban is van menza - fogalmam sincs, mi vezette a vezetőséget arra, hogy a gimisek ne kapjanak étkezési lehetőséget.

Valószínű más iskolát választunk - megengedhetetlen, hogy ilyen előfordulhat.


Találkozott valaki ezzel a jelenséggel?



2019. szept. 9. 13:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

A környékünkön sem jellemző, hogy van.

Csak ha van kollégiuma is


Komárom -Esztergom megye

2019. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Én alig ismerek szakközépiskolát, ahol lenne. A mi iskolánkban sem volt, a szomszédos általános iskola menzájára lehetett átjárni. De a 35 fős osztályból 3 ember élt a lehetőséggel. Más szakközépbe járó barátaim se menzáztak pedig vidékről jártunk be, igy legkorábban is fél 4kor értünk haza, de inkább a fél 6, fél 8 volt a jellemző.
2019. szept. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
És ha amúgy jó iskola lenne, meg a gyereknek is tetszene, akkor mégsem oda megy, mert nem tudja enni a szar menzás kaját?
2019. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nagy dilemma. Igen - sokszor a menzás koszt sem mindig ízletes.

Azért sokkolt le a hír, mert ilyennel nem találkoztam. Én Budapesten jártam gimibe, és szép, nagy menzánk volt finom ételekkel. A Fiam is Budára jár be gimibe, és nemcsak sima menza, de diétás koszt is van, három fogással - havonta 3000-et fizetek. Viszont ez egy menő gimnázium,kitűnőket vesznek fel - és a lányom közepes tanulmányi eredményei miatt nincs ide sok esélye - ha lehet, nem szeretném Budapestre járatni, inkább ide a közelbe.

Én azzal is vígan kiegyeznék, ha nem a Vajda Gimiben, hanem egy másik helyen, mondjuk az általános iskolában (ami tőle 10 percre van) kapnának ebédet a gyerekek.

Sajnos anyagi okok is vezetnek erre.

2019. szept. 9. 13:53
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Mi külföldön élünk, és itt még általános iskolában sincs menza, otthonról kell vinni az ebédet.
2019. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Középiskolások 95% nem eszik menzán. Nem érdemes fenntartani.
2019. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De hát miért nem élnek a lehetőséggel? Mindenki ennyire jól szituált?
2019. szept. 9. 14:44
 8/21 anonim ***** válasza:
43%
A Bicskei Városi konyhán érdeklődj, hogy milyen lehetőségek vannak.
2019. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

Az enyéim sem esznek menzán, mert mindig van itthon kaja. Eszik, ha hazaér. Helyben iskolába járó középiskolásnál nem is értem ezt.

Ahhoz nem kell jól szituáltnak lenni, hogy legyen otthon étel. Ez alap.

2019. szept. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pl volt menza, bezárták mert 5 diák miatt nem érte meg fenntartani, a 200 diákból ennyi menzázott. Az az 5 diák átjárt az általánosba egy ideig de mivel 15 perc az ebédszünet, rendszerint késtek az óráról, így már ők is otthonról hordják a kaját.

Szerintem nem nagy plusz költség otthonról vinni, amit vacsizunk, az másnap az ebéd, igyekszek olyat "főzni" amit nem kell melegíteni. Pl saláta-csirkemell, saláta többféle lehet ami olcsó pl lencse sali, kukoricás sali, franciasali virslivel, akármi otthoni maradék hussal bundáskenyér, lángos, kistejfölt megveszi magának, vagy lekvárral akár, pirítós kenyér felvágottakkal, zöldségekkel, melegszendvics, tésztasaláta, vagy egyéb tészta, diós,grízes,sajtos tejfölös, mákos, bolognai,

Szendvicsek, tojáskrémmel, vagy vmi egyéb krémmel néha feldobni, ne legyen unalmas ugyanaz a szalámi

Ha meg van mikró és van lehetősége melegíteni, határ a csillagos ég.

Annyi a lényeg, hogy melegbe inkább szendo legyen.. télen mehetnek a husis salik stb.


Na csak ötletek, mi se vagyunk eleresztve, annyit csinálok és olyat, amit tud vinni a gyerek és abból ami van otthon.


Gimibe ált. 10-15 perc a szünet sztem nincs idő máshova sétálgatni..

2019. szept. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!