Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan oldhatnám meg a matek...

Hogyan oldhatnám meg a matek felmentést?

Figyelt kérdés

A fiam májusban érettségizett másodszorra matematikából, sajnos megint megbukott. Büntudatot érzek amiért nem mentettem fel elöbb. Matek tanárok, plusz órák, korrepetálások. Lehet már túl késö is. A lényeg hogy lejelentkezett egy OKJ-s tanfolyamra ahol ha az októberi érettségin nem megy át ott kell hagynia! Reménykedem benne hogy harmadszorra sikerülni fog neki, de szeretnék egy B tervet arra az esetre ha nem sikerülne, az pedig a matematika érettségi és helyette egy másik tantárgyból leérettségizne. De nem tudom valószínü ezt már csak a májusi érettségin tudná megcsinálni, mivel így szeptember 9.-én valószinu hogy túl késö.

De addig is ha nem sikerülne valami papir kellene amit az OKJ-s intézménynek bekellene mutatni a matek felmentésröl.

Ha valaki tudja hogy ilyenkor kihez kell fordulni, kérem segítsen! Elörre is nagyon szépen köszönöm!



2019. szept. 9. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
3%
Matekból nem lehet felmentést kérni se általánosban se középiskolában. Érettségit se lehet kiváltani más tárgyal, például ha újra érettségizne és matek helyett tesit választaná. Nem bújhat ki a matek alól sehogy.
2019. szept. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%

Nem lehetetlen megcsinálni; volt egy magántanítványom, aki 5-ször(!) ment neki a matek érettséginek, és annyi pontja se lett, hogy szóbelire mehessen. 6.-ra, februártól kezdve, szinte a 0-ról sikerült annyira felkészülnie, hogy 28 pontos lett neki, mindenki nagy örömére.

Persze ehhez heti 3 alkalmat foglakoztunk együtt, átlagban 1,5 órát alkalmanként, és magától sok ideje nem is volt foglalkoznia vele, mert munka mellett csinálta.

2019. szept. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az elsö válaszolónak: ez lehetsèges, nézz utánna kicsit, én is megtudtam volna csinálni a fiamnak de nem szerettem volna, mostanra bánom! Nem 1 söt nem is 2 osztalytársa, több iskola társa fel volt mentve matekból, volt aki angolból is
2019. szept. 9. 23:26
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Korábban a Nevelési Tanácsadók vizsgálata elég volt a felmentéshez, most már csak valamilyen orvosi Szakértői Bizottság dönthet ez ügyben.

De a gyakorlat szerint csak akkor foglalkoznak a vizsgálattal, ha volt valamilyen "kórelőzmény" már általános iskolában. És ez esetben is éves várólista van.

A felmentés alapja a diszkalkulia, ami már alsó tagozatban feltűnik, ha tényleg van.

Ha nem volt vizsgálat, és mindig átment matekból, akkor az indoklásuk szerint nincs alapja a diszkalkuliának, hiszen legalább elégségest kapott.

Sok éven át ilyen helyen tanítottam, mármint ahova főleg problémás gyerekek jártak. Akkor még lehetett "utólag" is meggyőzni a Nev-Tanosokat, két éve ugye nem kompetensek.

Egyébként nem ismerem a ti eseteteket, de nagyon sokan próbálkoztak a felmentéssel olyanok is, akik nem voltak diszkalkuliások, csak szimplán gyenge szellemi képességű volt az adott gyerek. Mert sajnos ilyen is van.

A jelenlegi helyzetben már csak az működik, hogy ismerőst keresni egy Szakértői Bizottsághoz, és valamilyen személyes módon négyszemközt meggyőző mennyiségű "érvekkel" "meggyőzni". (Erre volt pár esetem, de nem mindenkinek sikerült.)

2019. szept. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Első válaszoló vagyok. 30 vagyok és világ életben gondjaim voltak a matekkal, egyrészt mert nem szerettem másrészt ha fejbe vertek volna akkor se néztem át a példákat és inkább vállaltam az 1-est. De év végén nagy nehezen a tanár mindig összehozta a kettest. Érettségi is siralmas lett, de nem tehettem róla, egyszerűen nem bírt senki rávenni hogy tanuljak.


A felmentés bármilyen tárgyból vonja maga után azt hogy könnyen kisegítő iskolába kerülhet a gyerek. Annak idején engem se akartak emiatt felmenteni, mert nem voltam matekból értelmi szinten, de más tárgy ment. A szüleim inkább végig szenvedték az éveket, magántanár és iskolai korrepetálás mellett. De még úgy is a minimum jegy lett meg hogy súlyos ezreket fizettünk külön órára, pedig nagyon sokat gyakoroltam. Van ilyen akinek nem alakult ki a logikai képesség és emiatt megy nehezen a matek.

2019. szept. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

Tanulni kéne, nem felmentetni, szülőként te sem lehetsz valami nagy észlény... A lustaságot nem elfogadni kell, hanem feloldani sok gyakorlással tanulással. Fogadok, hogy napi szinten még az egy óra tanulás sem jön ki.

Egyébként meg ha fel is mentenék matekból, az OKJ-t ahová jelentkezett nem folytathatná, mert az OKJ is érettségire épül, aminek része a matek is.

Vagy menjen 31-es vagy 33-as kezdődőszámú okj-ra oda nem kell érettségi.

2019. szept. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
59%
Ha tényleg a matematikai képességeivel lenne problémája, akkor már korábban kiderült volna, és el sem jut érettségiig. Valójában lusta, akaraterőtlen srác (már ha te tényleg az anyja vagy, és nem a gyerek, aki az ő nevében ír)
2019. szept. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
31%
, aki minden nehézség elől meghátrál. Tessék tudomásul venni, a matekba munkát kell fektetni.
2019. szept. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!