Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » X diploma + gazdmen FOSZK =...

X diploma + gazdmen FOSZK = Gazdmen diplomás állások?

Figyelt kérdés

Szóval..

Van gazdmenes ismerősöm, BGE-re jár, én az ELTE-re nyelvszakra.

Szeretnék az alapszakom mellett elvégezni egy gazdmen foszkot pluszba, mert az is érdekel.


Ismerősöm szerint az járható út gazdasági munkahelyekre, ha van egy ilyen foszkod és mellé valamilyen diplomád.

Ugye csak a szórótárgyak hiányoznak a foszkról, de mint sokan mondják: amit egyetemen tanulunk az nem sokat számít, mert úgyis betanítanak valamennyire.


Szóval szerintetek nyelvszakos diplomával és gazdmenes foszkos papírral felvehetnek gazdmenes diplomát igénylő munkahelyekre?


Köszi előre is!



2019. szept. 11. 11:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
41%
Milyen nyelvi diplomád van? Ha valamilyen különlegesebb nyelvből van diplomád, mint a spanyol, francia, olasz, portugál szerintem simán felvesznek egy SSC-be. Ha CFO nem is leszel, valamilyen adminisztratív munkakörbe biztosan felvesznek.
2019. szept. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
28%

SSC-hez elég érettségi és nyelvtudás.


Gazdasági szakos túlképzés van, nem elég a FOSZK. Egy gazdasági alapképzést (BSc-t) tolj be a diplomád mellé.

2019. szept. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Hát de pont egy újabb alapképzést nem szeretnék elkezdeni, ha elvileg ez is járható út.


Holland-angolon vagyok egyébként.


Olyanokat keresek, akik hasonló helyzetben voltak.


Tudom, hogy call centerben és SSC-kben is azonnal lenne munka, de én tovább akarom gondolni a dolgot.

2019. szept. 12. 07:33
 4/25 anonim ***** válasza:
Kérdező én pont a te helyedben voltam (ELTE nyelvszak), és innen bootoltam be egy BGE marketing szakkal az üzleti életbe. A FOSZK kevés ide, miközben a rendes BSc alapszak csak +1 év lenne (ha felmentést kérsz a 7. félév alól).
2019. szept. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

7:

Szia, hogy lehet felmentést kérni a 7. Félév alól, ez engem is érdekelne?

Én most levelezőn járok pénzügy számvitelre, de kizártnak tartom, hogy a munkám mellett még gyakornokoskodni tudjak a 7. Félévben.

Milyen “kibújási” lehetőségek vannak erre?

2019. szept. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
A munkahelyed leigazolja, hogy ott voltál 3 éven át “gyakorlaton”, és ezzel elengedik a gyakornoki félévet.
2019. szept. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

6:

És ha vállakozó vagyok?

Ev + saját resztulajdonu Kft.

2019. szept. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
A foszk-nak semmi értelme :(
2019. szept. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Van valahol értelme, ha nem is feltétlen az azonnali elhelyezkedés, de diploma mellé jó lenne szerintem.
2019. szept. 14. 17:19
 10/25 anonim ***** válasza:

Kérdező most kérdezed, vagy mondod, hogy szerinted mi van? :))


Szerintem az van, hogy a FOSZK-nak nincs értelme (max csak felvételi helyett, ha továbbmész utána BSc-re), és ahhoz képest viszont túl nagy macera.


Az egy-két éves képzéseknek akkor van értelme csak, ha van valamilyen alapdiplomád, és arra pakolsz rá szakirányú specializációkat (például matek szakra data science, nyelvszakra tolmács-szakfordító stb.).


A gazdasági szakmák belépő szintje a BSc.

2019. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!