Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme a pár hónapos...

Van értelme a pár hónapos gyakorló ápoló OKJ-s szakmának?

Figyelt kérdés

A városom an van lehetőség 3 eevs nappali tagozatos oktatásra is, mint ápoló. Viszont ez 3 éves.

A neten nézegettem az OKJ-s fizetős tanfolyamot, és elgondolkozom, meg lehet e tanulni ezeket pár hónap alatt? Valamint van e kereslet rá a kórházakban?

Ismerek olyan embert, aki elvegezte az iskolát, ápoló lett

utána ment érettségire, de én már felnőtt vagyok. Ő azután a kórházban kezdett el dolgozni, mint ápoló. Szereti csinálni, szerette tanulni viszont találkoztam egy lánnyal, aki abbahagyta azt a sulit, mert szerinte leszarták őket diákokat, és nem tudtak megtanulni szinte semmit a gyakorlati reszen, mert csak a nyalisokkal foglalkoztak.


Az okjs képzésről semmit sem tudok. De pozitívat, se negatívat.

Valamint, azt szeretném tudni, hogy akik csak a vért veszik le a vervetelen, azok is sima apolok csak az a beosztott helyük, vagy valamiben különböző képzést kaptak?


2019. szept. 12. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyakorló ápoló a segédápoló munkakörnek felel meg. Nem végezhetsz tényleges szakápolást, csak alap ápolást etetést, pelenkázást, fürdetést. Nem gyógyszerelhetsz, nem adhatsz be injekciót, nem biztos, hogy tehetsz fel infúziót, nem vehetsz vért. Szerintem ez a szak átverés, ugyanis a kórházak nincsenek kisegítve az alulképzett személyzettel.
2019. szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónapos gyakorló ápoló képzés nincsen, az két éves a gyakorlattal együtt, és bármilyen hülyeséget is mond az 1-es válaszoló a gyakorló ápoló nem egyenlő a segédápolóval. Különben is ez egymásra épülő képzés, aki nem gyakorló ápoló, az nem lesz sosem ápoló. (hacsak nem egyenesen egyetemre megy) Nincs külön olyan, hogy OKJ-s meg iskolai képzés. Aki nappalin iskolában tanul az is OKJ-s bizonyítványt kap, ez egy rohadt nagy félreértés a társadalomban, hogy azt hiszik az OKJ az valami pár hónapos gyorstalpaló, miközben a szakma=OKJ
2019. szept. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

" Szerintem ez a szak átverés, ugyanis a kórházak nincsenek kisegítve az alulképzett személyzettel."


Erre még annyit, hogy láthatóan nem láttál még kórházat belülről dolgozóként...

2019. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Hali!

Szóval ....

Először is, ha szakgimnáziumban/szakközépiskolában tanul valaki érettségire épülő szakmaként az egészségügyet akkor az érettségivel együtt kap egy segédápoló végzettséget azaz egy feor számot , majd utánna 2 év a gyakorló ápoló képzés (d-kategoria) azaz az 54-es képzés, és erre épül még az E- kategória ami az ápoló szakmának felel meg ami az 55-ös képzés. Utánna mehetsz főiskolára vagy egyetemre vagy bármi egyébbre!

2020. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

4-es vagyok megint


Ez a gyakorló ápoló+ ápoló képzés összesen 3 évet vesz igénybe. Mellette kórházi gyakorlat.

2020. jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!