Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákhitel online igénylésnél...

Diákhitel online igénylésnél az adatlap TTK-t ír a karomhoz, pedig mindkét karom (osztatlan tanárképzés) BTK-s. Ez gond lehet?

Figyelt kérdés

A Neptunon keresztül szeretnék Diákhitel 1-et igényelni, és meg is kezdtem az online folyamatot. A Neptun átirányított a Diákhitel Direkt oldalára, majd ott az adataimat elkezdtem ellenőrizni. Azonban az "Oktatási intézmény, kar betűkódja" mellé nem "DE-BTK"-t írt be a rendszer, hanem "DE-TTK"-t, és nekem ezt a rendszer nem is engedi hogy én kijavítsam.


Ez gond lehet? Vagy nem kell túlparáznom ezt, ha egyszer a Neptun által, automatikusan van kitöltve ez a rész?



2019. szept. 13. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem TKK-t ír? Ez a tanárképző központ, te oda tartozol, nem a Btk-hoz.
2019. szept. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem, TTK-t ír, a kar számkódjának is 276-van írva (a BTK számkódja 273).

Aztán néztem az adataimat a Neptunban, ott pedig a karomnak a BTK van írva.

2019. szept. 13. 19:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet gond belőle. A rendszerek nem kompatibilisak egymással sajnos.

A DH rendszere pedig sok tekintetben gagyi. Nekem is ír ki butaságot az osztatlan tanárszakomhoz. Eleinte telefonon jeleztem is, de mindig le ráztak, így 5 év után már csak meg mosolygom.

Ha a FIR-hez nem férnek hozzá, ne lepődj majd meg. Szépen add meg az adatokat ha kérik.

Ha problémáznak, akkor a kettes koli alagsorában megtalálod a helyi DH ügyfélszolgálatot a folyosón balra ahogy bemész a HAK-hoz. Segítőkészek, kérdez tőlük bátran.

2019. szept. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Betipegtem a HAK-ba, mert tisztázni akartam a helyzetet, és ott az egyik hölgy mondta, hogy az osztatlanosokat a rendszer mindig keveri.

Utólag is köszönöm a válaszod!

2019. okt. 1. 19:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs mit! :)

Milyen szakos vagy egyébként?

2019. okt. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!