Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha orvosi egyetem elso feleveb...

Ha orvosi egyetem elso feleveben teherbe esek es jon a baba mennyi az eselye hogy eltudom vegezni? Valaki tapasztaltok?

Figyelt kérdés

2019. szept. 13. 23:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem sok.
2019. szept. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha találsz valakit, aki tud a gyerkőccel majd 3 éven keresztül napi 18-20 órát foglalkozni, akkor nem sokkal lesznek rosszabbak az esélyeid a többiekhez képest.
2019. szept. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

A "nem sok" választ én inkább a semmire vagy nullára változtatnám, ha megengedi az első válaszadó.

Orvosi közben is lehet gyereket vállalni, de inkább ötödév körül. Addigra már bőven van tapasztalatod az egyetem terén és benne vagy a szakmában annyira, hogy elviselhető legyen a dolog.

Az első 2 év nagyon megterhelő még úgy is ha csak a tanulással foglalkozol. Utána is az csak addigra már belejön az ember.

Inkább vállalj az egyetem után. A gyerek megvár, a diploma kevésbé. Mármint érted, gyerek mellett diplomázni orvosin/jogin/mérnökin nappalisként lehetetlen vállakozás. Levelezőn még talán oké, de ott meg nem lehet úgy elsajátítani egy területet mint nappalin. Orvosin meg ugye nincs levelező. A gyereknek meg mégis a saját szüleivel kéne lennie az óvodáig. A nagyszülőket meg nem lehet megkérni arra hogy 3-4 évig csinálják azt amit a szülőknek kéne. Persze unoka meg minden, de amit ti csináltok az a ti felelősségetek.

2019. szept. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

#3

A lényeget tökéletesen leírtad. Ami húzós szak orvosi, jog pl. esélytelen.

Meg arra is gondolj, hogy az orvosi is eléggé karrier pálya, ha már most a gyereken gondolkodsz inkább akkor szerintem gondolkozz el kicsit, hogy biztos ezt a hivatást szeretnéd-e magadnak. Az egyetem után munkával, tapasztalatszerzéssel teli évek jönnek, ahova a gyerek egy ideig nem igazán fér be már ha valamilyen területen kiemelkedő szakorvos szeretnél lenni. Sajnos vannak olyan szakok, ami nem annyira családbarát főleg egy nőnek, az orvosi éppen ilyen. Végzel mondjuk 25 évesen babázol mondjuk 6 évig 2 gyerekkel 30 felett kezded el a több éves szakorvosi képzéseket, mire szakvizsgázol és beindul az egész leszel 40 felett és akkor még kezdő szakorvos vagy kb. nincs neved a szakmában, aminek köszönhetően egy jól fizető magánpraxist be tudnál indítani.

2019. szept. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

4es,ilyen nőnek lenni. Később leszünk szakorvosok a férfi évfolyamtársainkhoz képest, de ez van. Nem mondok le se a gyerekről, se a karrieremről. Nem is kell.

Mondjuk az egyetem alatt nem vállalnám be. Ha így alakult az élet... Akkor egy kis szünet után lehet folytatni, ha valaki nagyon akarja. Ismerek doktornőt, aki érettségikor szült. Nem sokkal később felvették egyetemre és jó eredményekkel, csúszás nélkül végzett is. Nem nagyon láttam bele az életébe, biztosan sok segítséget kapott a szüleitől.

2019. szept. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Nulla.

Gyerekkel max valamilyen levelező szak jöhet szerintem reálisan szóba, azt is úgy nyilván, hogy van segítséged. Egy nappali tagozaton, ahol rengeteg gyakorlat van és szinte mindenre muszáj bejárnu, esélytelen. És borzasztó sokat kell tanulni. Szerintem senkinek nem lenne jó.

Ráadásul tudjuk jól, hogy mennyi a tandíj orvosin. Ha csúszol vagy attesznek fizetősre, milliókat fogsz bukni. És még akkor sem biztos, hogy elvégzed.

Az orvosi tipikusan olyan szakma, ami mellett csoda, ha 30 év alatt vállal gyereket egy nő.

2019. szept. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Nem esélytelen, aki nekem anno a szülészetet tanította, orvosi alatt szült. Ráadásul ő nem is valami brutál erős gimiből ment, hanem eü szakközépből, nulla kémiával, úgyhogy nehezített volt a pálya, és Zalából járt Pécsre.

Neki az anyukája segített, ő volt az első gyeses nagymama 😀

2019. szept. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
15%

3as.

A jog tul van hajpolva, ismerek olyat aki iden nyar elejen szult es a jogon az elso evet csinalta kozbe es meg egy foszk kepzest is csinalt egyszerre. Es most is filytatja ugy h mar van egy nagyobb gyereke is.

Semmi sem lehetetlen tenyleg. Csak egyszerubb azt mondani.

Orvosit azt nem tudom gondolom az nehezebb de a jog pl nem en is azon vagyok es tudom

2019. szept. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

8-as

Megkérdezhetem hova jársz jogra?

2019. szept. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan évfolyamtarsam, akinek az első év végén gyereke született. De ő a pár férfi tagja és így sem tudta sokáig csinálni, ott is hagyta már az egyetemet.
2019. szept. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!