Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelentkeztem emelt angolra...

Jelentkeztem emelt angolra (megbántam) és nem lehet kilépni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tavaly tizedikben jelentkeztem emelt angolra. Őszintén? Foggalmam sincs miért. Azóta már rég megbántam. Nekem ez sok. És szerettem volna kilépni, hogy feleslegesen ne égessem magam mindenki előtt és az igazgatóhoz fordultam egy kérelemmel. Viszont ő azt mondta, hogy: Tanulni kéne... ezzel a mondattal nemhogy tanulni nem fogok jobban, hanem még rámrakott jó pár tonna stresszt is. Mit csinálnátok a helyzetemben?

2019. szept. 14. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Tanulnék. Az angol az kell. Lehet, hogy most rossz döntésnek tűnik, de később nem így fogod gondolni.
2019. szept. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pedig nekem bőven elég lenne a sima angol amit általános tartárgyként tanulunk.
2019. szept. 14. 19:26
 3/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul, az emelt angolon a diákok nagy része profin tud angolul én meg ott vagyok 1 éves angol tudással. Konkrétan megszólalni nem merek
2019. szept. 14. 19:27
 4/7 anonim válasza:
56%

Mond hogy akkor iskolát váltassz.

Most volt botrány megint Szekszárdon, tuti hallott az igazgatód róla, ő meg nem akar olyat tuti.


Az a baj az iskolák alig vannak szabályozva, azt csinálnak ott amit akarnak.

2019. szept. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Sürgősen keress egy magántanárt, aki felhúz a többiek szintjére.
2019. szept. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az valóban hasznos tud lenni és segíthet, ha olyan közegben van az ember, ahol nála jobban beszélik a nyelvet, mert tud tőlük tanulni. Ugyanakkor nem mindegy, hogy mekkora az a különbség. Ha kisebb a különbség, akkor az hasznos és motivál. Ha nagyobb ez a szakadék, akkor már egyáltalán nem jó ötlet. Egyszerűen más-más szinten van a két csoport, a közoktatás keretein belül nem lehet külön kezelni a kettőt és az lenne a jó, ha mindenki a saját tempójában tanulna. Az egyáltalán nem segít, ha bekerül egy nála sokkal jobb nyelvtudású csoportba, ahol a képességeit és tudását félretéve hajtják, tolják, húzzák és sürgetik, hogy felhozza magát arra a szintre. Illetve a tanuló érdeklődésének, önbizalmának, motivációjának és ambíciójának sem használ, mert szüksége lenne a sikerélményre. Úgyhogy, ha tényleg azt érzed, hogy neked az sok, nem menne, akkor próbáld meg jelezni a tanárnak is, hátha esetleg ő tudna beszélni az igazgatóval. Középszintű csoportban is ugyanúgy meg lehet tanulni a nyelvet és amellett is lehet járni külön órára, ahol tényleg a saját szintednek megfelelően tanulhatsz. Én is így csináltam, felsőfokú nyelvvizsgát tettem és utána az adott nyelvszakon is tanultam tovább.
2019. szept. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
35%
Örülj neki, hogy olyanok vesznek körül, akiktől tanulhatsz. Az angol meg kell. Ha van egyáltalán tantárgy, amire nagyon érdemes gyúrni, akkor az angol az.
2019. szept. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!