Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért érdemes jegyzetet írni...

Miért érdemes jegyzetet írni és miért nem a könyvből tanulnak az emberek?

Figyelt kérdés
2019. szept. 14. 21:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szerintem összetettebb. Rövidebben és tömörebben leírják jegyzetben és úgy könnyebb. Mellesleg amikor írnak, akkor is valamennyit ezzel megjegyeznek.
2019. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Melyik jobb, ha a tanár elmagyarázza a vizsga tételt vagy ha neked kell kiokoskodni, kiolvasni a könyvekből?
2019. szept. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Mert alkotás közben jobban megért és tanul az agy. Alkotás a jegyzetelés, de alkotás a normális kiemelőfilces tanulás is. Az olvasgatás, vagy jegyzetelés nélküli előadás-hallgatás rossz hatékonyságú tanulás.
2019. szept. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
úgy igaz, ahogy a 3-as mondja. Azonkívül egyetemen mond(hat) olyan új dolgokat is a jó oktató, ami még nincs is meg könyvben.
2019. szept. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól függ, hogy hogyan tanít az oktató, mik a követelmények, milyen jellegű a számonkérés. Pl. volt olyan órám, ahol teljesen felesleges volt elolvasni a könyvet, mert egy betűt nem kérdezett belőle a tanár és nem is segített semmit az anyag elsajátításában. Szimplán az általa leadott anyagot kérte vissza, amit jól le is lehetett jegyzetelni. Volt olyan, ahol azért segített a megértésben és tudtam belőle mazsolázni, találtam pár fontos vagy segítő infót és a jegyzettel, könyvvel együtt tanultam. Illetve olyan is volt, ahol az órát végigsztorizgatta a tanár és kb. csak a könyv volt, amiből normálisan lehetett tanulni. Viszont én a könyvből is ki szoktam jegyzetelni, ami fontos, mert nekem így sokkal jobban megmarad mint szimplán olvasással és később is hasznos, hogy csak egy vázlatot kell átnézned és nem egy hosszú folyó szöveget.
2019. szept. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ÚÚ, én hatalmas jegyzetíró voltam az egyetemen. Ha lett volna időm, biztos mindenből csinálok:D

1. Maga a jegyzetírás során rengeteg minden megragad. Mire végigértem a jegyzetkészítéssel, félig meg is tanultam az anyagot.

2. Mikor kidolgoztam egy tételt, akkor azt úgy szerkesztettem össze, hogy tényleg kiadjon egy normális feleletet. Sokszor a könyvben nem olyan sorrendben tárgyalja a dolgokat, mint ahogy mondjuk egy vizsgán mondanám.

3. Vannak olyan tételek, amik nem egy-egy fejezetet fednek le a könyvben, hanem több rézből kell összevadászni az infót. Sokkal egyszerűbb úgy megtanulni, hogy ott van egyben, mintha lapozgatni meg keresgélni kell.

4. A jegyzetben az ember már a lényeget írja le, szűri az infókat, alpontokba rendezi átláthatóvá teszi. Sokkal könnyebb megtanulni.

2019. szept. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2019. szept. 15. 00:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Még gimibe járok, de én is jegyzetmániás vagyok. :D Egyszerűen vannak olyan szövegek a tankönyvekben, amiket nehezen értek meg, vagy nem logikus pl. a sorrend. Amit én írok, azt biztosan átlátom, sokszor gyűjtök hozzá kiegészítést netről. Na meg miközben leírom, nagyjából meg is jegyzem.
2019. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
(8 szuper! nagy előnyöd lesz a későbbiekben, hogy már most megtanultál jegyzetelni!)
2019. szept. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vizsga miatt
2019. szept. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!