Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fel lehet készülni emelt...

Fel lehet készülni emelt szintű biosz érettségire 8-9 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, azonban nem nyertem felvételt egyetemre. Elhatároztam, hogy szerzek plusz pontokat. A kérdésem az lenne, hogy emelt szintű biosz érettségire 8-9 hónap alatt fel lehet-e készülni úgy, hogy minimum 80%-ot érjek el? Sajnos nem volt jó biológia tanárom, de a tudásom nem egyenlő a nullával. Milyen könyveket ajánlatok? Egyedül is sikerül felkészülnöm, vagy inkabb tanár segítségét kérjem?

2019. szept. 15. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden képen kérjél tanári segítséget !! Őszinte legyek nem irigyellek ! Új felvételi rendszer nem egyszerű !Nem irigylem a most jelentkezőket ( én másodéves vagyok ) Ha jól értelmezem a 2020-tól érvényes rendszert, hiába előírás két emelt (pl orvosi) ezért csak plusz 50 szerezhető az eddigi 100 helyett a másik plusz 50 nyelvvizsgával (emelt) 40 pont 10 pont OKTV ,sport stb sőt még ha jól gondolom az első középfokú nyelvvizsga után sem jár a plusz pont mert az követelmény a felvételhez !! Néztem az OH honlapján is elég ködös a megfogalmazás !!Amúgy meg sok siker Neked kitartást szorgalmat!
2019. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére tettem emelt szintű érettségit angolból is és németből is, úgyhogy valamelyikkel teljesítem (ha minden igaz, és jól értelmeztem) az új felvételi rendszer követelményeit. Sajnos még nekem sem tiszta rendesen az új rendszer. :/ Köszönöm szépen! :)
2019. szept. 16. 13:41
 3/5 anonim válasza:
Szia! Én a mozaikos könyveket ajánlom, valamint a zöld Mándicsos könyvet, nekem ezek váltak be! És szerintem is vedd igénybe a tanári segítséget. Sok sikert májusra!
2019. okt. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Előző vagyok! Még a Nagy Etelés munkafüzetet ajánlom!
2019. okt. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. nov. 26. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!