Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha bemegyek az okmányirodába,...

Ha bemegyek az okmányirodába, akkor majd lesz egy monitor, ahol ki kell választanom, hogy mit szeretnék?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a kérdésem, hogyha sikeres forgalmi vizsgát tettem és majd be kell mennem az okmányirodába, akkor mit kell kiválasztanom?

2019. szept. 15. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Arra figyelj, hogy a megfelelő ügyintézőt kell kiválasztanod.

Mert ha pl. a "kisállattenyésztői engedély" feliratú ablaknál fogod kérni a papírjaidat, akkor nagy bajban leszel. De az sem jó megoldás, ha a takarító nénitől várod el, hogy kiadja a jogosítványodat.

Szóval, csak ügyesen, okosan! :D

2019. szept. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az elmélet ez, tehát a bejáratnál van egy automata, ahol húzol egy számot. A gyakorlat a legtöbb okmányirodában a következők egyike, mióta szétverték az egész rendszert "kormányablak" címen:


1. A portán megkérdezik, miért jöttél. Közlik, hogy ahhoz időpont kell, majd adnak 3 hét múlvára, természetesen munkaidő kellős közepén. 3 hét múlva megérkezel, akkor a portás húzneked egy számot, nés még vársz 3 órát, mire sorra kerülsz (pl. a Visegrádi utcában a Központi Okmányirodában van ez, személyivel, jogsival is).


2. Simán nem működik az automata, érkezési sorrendben kerülnek sorra, ami a gyakorlatban azt jelenti, ki az agresszívebb (a kormányablakok fele ilyen).


3. Van automata, de ajánlottabb megkérdezni a biztonsági őrt, mert ő meg tudja mondani, hogy aznap épp melyik rendszer van lefagyva. Egyszer jártam úgy, hogy épp wc-n volt a szekus, és húztam lakcím bejelentésre számot, 3 óra múlva közölték, hogy az a rendszer egész nap nem működik.


4. Persze van az az eset, amikor tényleg te húzol, és tényleg flottul megy minden. Talán az esetek 10%-ában...

2019. szept. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 veterán vas ***** válasza:

Leülsz a gép elé (ahogy most is).

Bepötyögöd, hogy "ügyfélkapu regisztráció".

Kapsz egy kódot/jelszót, amivel aztán időpontot tudsz foglalni, a neked megfelelő napon/órában és lakásodhoz legközelebbi kormányablaknál.

Az egyeztetett időben, a recepciós pultnál csak bemondod a neved és már kapod is a sorszámot.

(legutóbb pl. 15 perc volt a jogosítványom megújítása)

2019. szept. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó 2 embernek a válaszát. :)

Igen sajnos még nem voltam okmányirodában, szóval nem tudom hogyan működik..De annyira imádom, hogy vannak itt flegma és rossz indulatú emberek, akiknek a válasza egyenlő a semmivel :)

2019. szept. 16. 11:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet hisztizni, de nem muszáj életképtelennek lenni sem.
2019. szept. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én nem hisztizek, csupán normális válaszra vártam/vágytam. Hát tőled nem kaptam meg :D Nem ismersz, nem tudod, hogy milyen körülmények között nőttem fel.Ja és nem muszáj ám bunkónak lenned az emberekkel. Biztosan magaddal lehetnek problémáid. :)
2019. szept. 16. 12:35
 7/8 Metionin ***** válasza:
Nálunk a biztiőr mindig tudja, hogy melyik ügyintézéshez melyik cuccot kell nyomni :D amúgy ha ott leszel, célszerű csináltatni egy ügyfélkapu regisztrációt, később azon át tudsz időpontot foglalni.
2019. szept. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ma voltam és nagyon egyszerű volt :) kb 8 perc alatt végeztem.

Köszönöm az értelmes válaszokat!

2019. szept. 16. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!