Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy diszlexiás...

Lehetséges, hogy diszlexiás vagyok?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok úgyhogy felnőttkori diszlexiával kapcsolatos a kérdés.


Sokat olvasok mégis rossz a helyesírás.

Gyakran lehagyom az ékezeteket, néha kihagyok betűket a szavakból írás közben.

A ceruzát rosszul fogom, az írásom alig olvasható. Ha pedig mégis azt akarom, hogy olvasható legyen akkor nagyon lassan kell írnom.

Térképen egyeltalán nem tudok tájokozódni. Gyakran olyan helyeken is eltévedek amelyeket ismerek. A nagymamám lakását a vasútállomásról nem találná meg pedig több, mint húsz éve odajárunk nyaralni.

A mozgások ügyetlen folyton leeszem magam vagy kiöntök dolgokat.


Viszont :

Egyszer sem buktam meg matekból. Valahogy mindig megvolt a pont kettes.

Angolból van középfokú nyelvvizsgám. Az írásbeli pont 51% lett.

Évekig tanultam zenét és jól is ment, leszámítva azt, hogy nagyon rossz a ritmusérzékem és ezzel nagyon sokat küzdöttem.



#felnőttkori diszlexia #felnőtt diszlexia
2019. szept. 16. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Például maga a kérdés, bár tartalmaz egy-két gyanús hibát, de összességében azért rendben van. Tudom, hogy a helyesírás ellenőrző segít. De mégis valószínűleg egész jól kezeled, ha valóban van diszlexiád.

A tünetekről azt tudom mondani, hogy vannak tipikusak. De nem feltétlenül kell mindegyiknek egyszerre jelen lennie ahhoz, hogy valaki diszlexiás legyen. (A matektanulással való összefüggést nem is hallottam például)


Szerintem sok diagnosztizálatlan felnőtt diszlexiás lehet, de ha ez neked a mindennapokban nem okoz problémát, akkor nem feltétlenül kell vele foglalkozni. Vagy okoz? Mi a kérdésed apropója?

2019. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A helyesírás most azért is lett ennyire rossz mert siettem és nem olvastam vissza.

A kérdés apropója onnan jött, hogy most kezdtem el egy felsőoktatási szakképzést és nem tudom a vizsgáknál és a ZHK-nál mennyire számít a pontos helyesírás.

Amúgy igen sajna most már kezd zavarni a mindennapokban is. Elindulok, hogy kivegyek a szekrényből valamit, ott állok a szekrényem előtt és fogalmam sincs mit keresek ott. Rendszeresen elfelejtem hova teszem a dolgaimat. Még akkor is mikor egy másodperce raktam el a vonatjegyet.

2019. szept. 16. 16:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Felnőtt korban annyira nem szamit szerintem de azert elmehetsz egy kivizsgalásra
2019. okt. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!