Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon megterhelő a pedagóguso...

Nagyon megterhelő a pedagógusok munkája?

Figyelt kérdés
Tanárnak készülök, ha bárkinek mondom, egyből húzzák a szájukat, meg kérdezik, hogy megőrültem-e, mondván kevés a fizetés és nagyon megterhelő. Aki tanár vagy esetleg több éve van tanárképzésben elmondaná a véleményét? Mennyi a belefektetett idő, mennyi szabadidejük van és mennyire stresszes.

2019. szept. 16. 18:10
 1/4 chtt ***** válasza:
100%

Ha komolyan veszed, igen. Nem maga a tanítás rész, az még ma is öröm, élvezet lehet, de rengeteg fölösleges adminisztrációval és ...(nyomdafestéket nem tűrő szó)...-val veszik el a szabadidőd és azt az időd, amit amúgy a gyerekekre fordítanál, fordíthatnál.

Annyira stresszes, amennyire felveszed, hogy bárki beléd rúghat, hogy náladnál kb. mindenki jobban ért ahhoz, amit csinálsz, néha még a gyerek is ki akar oktatni, hogy szerinte hogyan kellene tanítanod. :D Viszont, ha jó közösségbe kerülsz (jó kollégák, jó vagy elviselhető főnök), könnyebb a terheket vinni.

A fizetés esszel kezdődik, és a-errel végződik, főleg kezdőként. Ahogy elhallgattam a fiatalabb kollégákat (nincsenek sokat - tényleg elöregszik a pálya), kb. nemigen lehet megélni belőle. Az enyém valamivel jobb.

Több mint harminc éve vagyok pedagógus, egyetlen percét sem bántam meg, szerintem az egyik legcsodálatosabb hivatás a miénk, de most mégis ott tartok, hogy nem bírom tovább, elegem van. :'(

2019. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Stresszesnek eléggé stresszes. Csak kívülről látom, mert anyukám tanár, de már komolyan kezd belebolondulni a munkájába.
2019. szept. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
MENEKÜLJ AMÍG NEM KÉSŐ !!!!!
2019. nov. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen. Pillanatnyilag pánikrohamokkal küzdök, úgy érzem elbsztam az életemet. Szeretnék változtatni, de nem tudom milyen munkahelyet keressek, Magyarországon mindenhol agyonstresszelnek, egyszerűen ilyen az általános hozzáállás, hogy a munkahely mindenképpen szar kell legyen.

Nagyon szerettem tanítani, amíg nem alkalmaztak egy intézményben.

Ha van is szabadidőm, annyira lefárszt a munka, hogy nem tudom kihasználni, csak pihegek az oldalamon. Nem ilyen ember voltam, külföldön boldogultam egyedül, mászkáltam. Most teljesen magam alatt vagyok, és ez csak a 3.évem.

2019. nov. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!