Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek bölcsészeti...

Szerintetek bölcsészeti szakok/témák közül miből lehet ledomtorálni, ami ér is valamit az oktatáson kívül?

Figyelt kérdés

2019. szept. 17. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
A doktori az akadémiai életre készít fel, gyakorlatilag nulla relevanciája van az üzleti életben.
2019. szept. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

#1, Bölcsészetre igaz 90%-ban. Azért természettudománynál és pár műszaki/informatikai területen nem. Ott kb "licensz" a kutatáshoz, mint egy érettségi. Több területen iparban is nagyszámú PhD fokozattal rendelkezőt alkalmaznak, és kifejezett előny.


Bölcsészeknél nyilván akadémia és oktatói utánpótlás a cél, meg persze ott is vannak kutatáso területek.

2019. szept. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Szociológiának, pszichológiának lehet üzleti vonatkozása amúgy.


Cégek előszeretettel alkalmaznak profikat, emberek és embercsoportok manipulálására. Itt jól jöhet egy olyan PhD-s aki az emberek manipulálhatóságát kutatta mondjuk évekig.

2019. szept. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először pont ugyanezt válaszoltam volna, de utána átgondoltam, és nem tudtam megnevezni egyetlen olyan esetet sem, amikor egy PhD előnyt jelentett volna a munkahelyemen. De egyébként egyetértek veled 71%, például a data scientisteknek a 40%-a PhD-s, és nyilván vannak olyan vegyész stb. területek, ahol ez előnyt jelent. Viszont nálunk (multi stratégiai osztálya Németországban) van a 30 fős osztályon kb 5 PhD-s, ugyanazt csinálják, mint anélkül, és nem használják a PhD-s tudásukat.


Amúgy én is a pszichológiát, szociológiát mondanám közvetlenül hasznosnak.

2019. szept. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugaton kutatási eszköz, műszer fejlesztő-értékesítő szektorban kb alap a PhD.


Akkor egy California székhelyű cégnél már erős előnyt jelent pár magas impaktos publikáció. Pl Elon Musk cégeiben kb a takarítónőnek is alap a PhD.


Meg itt nem feltétlen a fokozat számít. Az érdekli a legkevésbé a cégeket. Sokkal fontosabb az a pár publikáció vagy szabadalom amit letettél az asztalra 4-5 év alatt. Azt egy zárt ipari szférában, titoktartás mellett nehéz megcsinálni. Erre jó a PhD, kapsz 4-5 évet, hogy bizonyítsd önálló munkára is képes vagy.

Ezek a projectek aztán aranyat érnek majd.

2019. szept. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!