Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet belőlem orvos?

Szerintetek lehet belőlem orvos?

Figyelt kérdés
Kitűnő tanuló vagyok, jövőre megyek gimnáziumba és elkezdtem azon gondolkozni, hogy mi lenne ha orvos lennék... Azt tudom, hogy kell a biosz, a kémia meg a fizika hozzá. (Mind megy, vagyis 5-ös vagyok belőlük) Ezen kívül a zene lenne a másik ág, amin szeretnék elindulni, de nem tudom mi legyen.... Nagyon szeretnék orvos lenni, csak nem tudom fel vennének-e orvosira vagy, hogy a szüleim, hogy bírnák majd finanszírozni a költségeket. (Nem vagyunk milliomosok, csak egy átlag-keresetű család) Ha valaki tudna mondani pozitív és negatív dolgokat ezzel kapcsolatban, azt nagyon megköszönném, valamint annak is örülnék, hogy,ha valaki ilyen kevés infóval meg tudja-e állapítani, hogy van esélyem rá. Ha valami homályos vagy esetleg több információ kéne, kérem írjatok! Köszönöm a segítséget! :)

2019. szept. 18. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Az, hogy általános iskolában 5-ös vagy ezekből a tantárgyakból semmit nem jelent. Ha gimiben is tudod hozni ezt a szintet, akkor elkezdhetsz gondolkodni az orvosin 10. környékén. Addig totál felesleges...
2019. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én általánosban négyes voltam kémiából, sőt még 9.-ben se nagyon voltam vele kibékülve, de aztán mikor végre elhatároztam hogy márpedig én orvos leszek, akkor onnantól megnyomtam és már nagyon jól megy:). De itt most nem ez a fontos, hanem, hogy nyugodtan tűzd ki magad elé célnak az orvosit, és célirányosan tanulj, még van időd rajta bőven eleget rágódni. Ha kitűnű vagy, akkor valószínüleg jól be tudod seggelni az anyagokat, és az orvosira az kell. Sok sikert! :)
2019. szept. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Persze, simán lehet belőled. De lehet be kerülni sem fogsz. Előre nehéz bármit mondani.

Az általános- és középiskola, sőt még egy érettségi sincs köszönő viszonyban egy egyetemi szinttel.

Egy közép-emelt érettségit nem nehéz megcsinálni 4-5-ösre, egyetemen meg egy 2-est nehezebb kiszenvedni néha egy tárgyból, mint a komplett érettségi.

2019. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép terveid vannak ilyen fiatalon.

Hogy mennyi esélyed van azt mi nem tudjuk megmondani. Szép dolog hogy most is kitűnő vagy, csináld így tovább. Nem írom hogy nehezebb lesz a gimi meg hogy az általános az egy semmiség és blablabla. Neked most ez volt a kihívás, sikerült is teljesíteni. Gimiben ugyanez legyen a cél. Egyedül rajtad áll mit tudsz kitaposni magadból. Tanulj tisztességesen, ne lustálkodj és fel fognak majd venni orvosira amikor eljön annak az ideje.

A szüleidnek nem kell a tandíjat állnia ha államilag finanszírozottra vesznek fel.


Egyenlőre ne azon agyalj hogy mennyi esélyed van meg hogy mekkora a tandíj. A gimis felvételire aztán majd az ottani tanulmányokra fókuszálj. A többivel ráér majd 10. osztáy körül foglalkozni. Addig csak zavarna a dolog.

2019. szept. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia:)

A legtöbb ismerősöm a gimi utolsó két évében kezdett el komolyabban rágódni ezen a témán, hidd el még messze van az érettségi ami eldönti majd, hogy felvesznek-e. Most bőven ráérsz, sok időd van még. A kitűnő bizonyítványhoz meg gratulálok, csak így tovább! Ha kellően kitartó vagy fel fognak venni a megfelelő időben.


Üdv, egy jelenleg 11.-es orvosira készülő gimnazista.:)

2019. nov. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!