Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan pihentek a tanulás...

Ti hogyan pihentek a tanulás közötti (5-10-30 perces) szünetekben? Hogyan töltődtök fel?

Figyelt kérdés

Tanulni ugye akkor lehet jól és sokáig, ha rendszeresen szüneteket iktatunk be. Én azt gondolom, hogy a legkevésbé feltöltő, ha a közösségi oldalakat nézegetjük, sorozatozunk (tehát bámulunk egy képernyőt).

Mit gondoltok, hogy mivel lehetne tölteni a szünetet, hogy a lehető legjobban felfrrisítsen?


A tanulás statikussága miatt én a nyújtásra és a sétára gondoltam, de szeretném bővíteni a lehetőségeket. :)



2019. szept. 23. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Én játszom, főleg counter strike-ot. Vagy szunyókálok.
2019. szept. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elsétálok egy pohár vízért vagy becsukom a szemem.
2019. szept. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ez azért mindenkinél más. 10-15 perces szünetekben sok mindent amúgy sem lehet csinálni. Nálam úgy teltek el, hogy az első szünetben megreggeliztem (mikor nekiálltam tanulni még nem tudtam enni), a rákövetkezőn öltöztem fel és ágyaztam be, a rákövetkezőn minőségi együtt töltött időt folytattam magammal (ültem a budin), megint rákövetkezőn elmosogattam stb.

Én mindig tartottam egy ebéd utána nagy szünetet, vagy egy órát. Fáradtságtól függően vagy sorozatot néztem, vagy szundítottam.

Esténként hetente 3x próbáltam időben befejezni a tanulást, hogy el tudjak menni sportolni. Ha ez vmiért nem sikerült, legalább vmi rövid sétát beiktattam.

2019. szept. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam tanulni hogy mondjuk 1 óra tanulás 1 órát mást csinálok. De persze ez időtől is függ meg hogy mennyit kell tanulni, azért nekem annyira nem kemény. A telózást/gépezést én sem javasolnám. Egyrészt mert tényleg nem pihentető, másrészt mert könnyen belemerülsz, azt mondod hogy "csak még 5 percet" aztán már el is ment 1-2 óra a napból ahogy ezeket összeadod.
2019. szept. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!