Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másnak is erőltetik, a mérnöki...

Másnak is erőltetik, a mérnöki diplomát, de nincs esze hozzá? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szüleim erőltetik, de hisz matekból is 2-es, 3-mas voltam, szívem szerint elmentem volna szakmunkásnak, csak hát akkor felénk aki nem mérnök, programozó az mehet a létminimum alá, fizetést nem írok ,mert felénk aki tud menekül. Őszintén, felénk 100-150 nettókból vegetálnak az emberek, a nyomor ,meg nincstelenség alap. Szívem szerint tanultam volna egy villanyszerelő szakmát, keresnék valami létminimumot, ha barátnőt akarok, meg saját háztartást akkor mellette maszekolnék. Gyengébb agyi képességű vagyok, tanárok is szemetek, élvezik a helyzetet ,hogy csak a mérnöknek jár a jólét, a társadalom nagy része nyomorogjon, lásd kb 5 millióan élnek ma Magyarországon létminimum alatt.


Volt sulis társaim akik megbuktak visszajöttek egyetemre, azt mondták inkább 10szer a az egyetem, még hogy ha 5-6év alatt végeznek a sulival. Mert elmondták, még a minimálbért se keresik meg, sok szaktársammal erről, ők is azt mondták, hát igen aki szakmunkás az mehet a létminimum. Én még azt is elvállalnám, mellette maszekolnék a húsért, családért.


2019. szept. 25. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Legyél gázszerelő. Mészárosnak nagyon bejött.
2019. szept. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a rokonságomban egy mérnök sincs, mégis megélünk. Pedig valamelyikük kifejezetten humán beállítottságú.
2019. szept. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Szakmunkás létminimum alatt..


Nem fogalmazol rosszul, attól, hogy rosszak az eredményeid középsuliban, lehetsz jó egyetemen, szerintem értelmes vagy.


Viszont itt olyan pénzeket hazavisznek a szakmunkások, hogy elképesztő. Lakásfelújítás 4 milla, egy hónapos meló 4 ember közt elosztva(kőműves-ezermester, vizes, gázos, villanyszerelő)És ez csak munkadíj..


Úgy kehet keresni Budapesten jelenleg szakmunkásként, ahogy nem szégyellsz, de jön egy válság és annyi az aranyéletnek.


Tanulj szakmát, dolgozz benne, mellette menni fog az egyetem, ne legyen alacsony az önbecsülésed, és húzz el a nyomortanyáról.


Jelenleg 30 ezerért egy ács sem hajlandó felmászni a tetőnkre(1.emelet) és visszaszögelni két kúpcserepet.

2019. szept. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Matek, erettsegi 3 megis mernok lettem es mar lassan az msct is befejezen. Igaz netto 190et kapok :(
2019. szept. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az tök jó fizetés, na ezért kell mérnöknek tanulni, hogy az ember egyen húst, zöldséget, vállalhasson gyereket, rezsit fizethessen.
2019. szept. 25. 12:29
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj villanyszerelőnek


A 600e ft-os fizetéses melóját most hagyja ott az egyik barátunk, pedig a baba is jön, tehát stabilan keres sokat vele

Nincs szakember

A hàzakat, lakásokat meg veszik, a villanyszerléshez meg nem áll neki úgy az ember,mint egy tapétázasnak

2019. szept. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Villanyszerelő párom Magyarországon havi nettó 400ezret keres plusz a maszek, kb 300e havonta, és csak két éve dolgozik a szakmában. Szomszédunk víz-gáz-fűtés szerelő, KEDVEZMÉNYES áron 450ezerért csinálta meg a fűtést és a vízvezetékek cseréjét MÁSFÉL nap alatt. Legyél nyugodtan szakmunkás. Asztalos apám 1 lépcső elkészítéséért átlag 350ezret kér. Ez is kb 2-3 nap alatt kész ha nincs segítsége. Öcsém autószerelő, 1 milla simán összejön neki egy hónapban. Én egy szimpla fodrász vagyok, rossz hónapban 200ezret, jobb hónapban (pl karácsony) 500ezret teszek "csak" le az asztalra.
2019. szept. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak... Olyan szakmunkás hiány van, és olysn árakon dolgoznak, rommá keresheted magad, föleg, ha jól is dolgozol... Btw, mérnök diplomával is lehet nettó kétszázért hajtani...
2019. szept. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is nettó 200 ezret jó ,hogy ha megkapom közlekedésmérnökként. Mondtam anyukámnak ,hogy nagy a szakmunkáshiány simán kereshetnék jól erre ő, ne a a kezemmel keressem a pénzt, az eszemmel keressem. Ha rajta műlik mér évek múlva is egyetemen bukdácsolnék, ahelyett szakmunkásként tudnék jól keresni.
2019. szept. 25. 15:35
 10/12 A kérdező kommentje:
Meg azt mondta ,te nem fogsz el kallódni, nem leszel a család szégyene, nem leszel koszos szakmunkás, meg te neked kényelmes irodában kell ülnöd, szó se lehet fizikai munkás leszel-.
2019. szept. 25. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!