Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmai érettségi bukás?

Szakmai érettségi bukás?

Figyelt kérdés
2021-ben fogok érettségizni, egyetemre tervezek menni, emelt matekot és fizikát fogok tenni, viszont kötelező érettségiznem a szakmai tárgyból is. Nem tervezek a szakmámmal releváns szakra továbbmenni. A kérdésem az, hogy ha megbukok szakmai érettségin, akkor mehetek egyetemre, ha egyébként minden más jó? Gépészeten vagyok most, matek szakra fogok menni valószínűleg.

2019. szept. 26. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Ha választasz egy 6. tárgyat, amivel reális esélyed van jó jegyre, akkor egyáltalán nem számít.
2019. szept. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a szakmai tárgyból ne jelentkezz érettségire, válassz másik 5. tárgyat. Amúgy ha jelentkezel és megbuksz belőle, akkor nem kapsz érettségi bizonyítványt, úgyhogy hiába választanál 6. tárgyat.
2019. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hmm, akkor igaz.. ez baj. Nem jelentkeznék én, de kötelező szakmából is érettségizni.. Akkor csak az iskolaváltás maradt..
2019. szept. 27. 11:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Három lehetőséged van:

1. Most iskolát váltasz, minél gyorsabban, gimibe. Különbözeti vizsgákra számíts. Később már biztos nem vesznek át.

2. Nem buksz meg szakmából.

3. Választasz egy hatodik tárgyat, megbuksz szakmából, nem kapsz bizonyítványt, ősszel újra jelentkezel egy gimiben az öt érvényes tárgyaddal, kapsz bizonyítványt, vesztettél egy évet.

Szakgimnáziumban szakmai tárgy nélkül nem kaphatsz érettségit.

2019. szept. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. szept. 28. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!