Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire költik az osztálypénzt?

Mire költik az osztálypénzt?

Figyelt kérdés

Általános és középiskolában is a szülők közül ki volt jelölve egy fő akinek havonta x összeget kellett fizetni osztálypénzként.


Ezt a pénzt mire költik?


Akkoriban mikor rákérdeztem, azt mondták dolgozatokhoz papírt vesznek belőle, stb...

Egyszer nem volt olyan, hogy kaptunk volna dolgozathoz papírt. Mindig saját lapot használtunk, a kérdéseket pedig a tanár a táblára írta/elmondta szóban.

Osztálykirándulásokra külön kellett fizetni. Ha volt iskolai esemény akkor is fizetni kellett és hozzájárulni süteménnyel, étellel, stb.


Mi egy ideig fizettük, de utána nem adtam be. Nem volt belőle gond, csak a kijelölt szülő, meg a gyereke pattogott hogy mit képzelek, kötelező. Visszamenőleg behajtatják rajtam, stb.

Szerintem ez a pénz saját zsebbe ment. Jól tippelek?



2019. szept. 28. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Jól tippelsz. Én is még mikor 7-8 éve általánosba jártam, 10 ezreket szedtek be a semmire. Viszont mindenre külön fizettünk, a kijelölt szülő és annak gyerekének meg habzott a szája, meg persze az osztályfőnöknek is.

Az osztályfőnök egyszer zaklatni is kezdett, hogy kerek 20 ezer forint ebédpénzzel tartozom, és kizárólag neki adhatom oda. Az volt a gond, hogy én abban az évben nem is voltam ebédes. Lementem az igazgatóhelyetteshez, ő meg nem értette, hogy mégis mit akar tőlem a tanárom 🤷‍♂️

Full korrupt ma már minden, de ebben az országban nem is meglepő. A vége fele nem fizettem, nem is érdekelt az egész.


Vedd úgy, hogy az osztálypénz amit befizetsz, az a tanárod hálapénze.

2019. szept. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Fuj, de undorító :(
2019. szept. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

1-es vagyok. Most jutott eszembe, hogy amikor ovis voltam és általános suli első osztályos, akkor az én anyukám volt az, akinek oda kellett adni az osztálypénzt.

Most rákérdeztem, és azt mondta, hogy amikor az óvónőnek/tanárnőnek névnapja vagy szülinapja volt, akkor abból kellett felköszönteni kis süteménnyel és virággal. Illetve részben abból voltak megvéve a szalvéták/wc papírok, fogkrém, meg valamennyi jutott a kirándulásra is belőle. Meg persze anyáknapjára is a virágok stb.


De ez még másik suliban volt, nem ott amiről írtam az #1-es válaszban is. Mert ott biztosra veszem, hogy lopva volt a pénz.

2019. szept. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 chtt ***** válasza:
73%

Őszintén kívánom néktek, soha több pénzetek ne legyen, mint amennyit az ofő kap az osztálypénzből. :)


Tán nem itt, hanem a szmk-s szülőtől kellene kérdezősködni. Amennyire így emlékszem, abból ment a gyerekek mikulás, karácsonyi meg húsvéti ajándékcsomagja; ha rendesen be lett fizetve (!), akkor a kiránduláspénz egy része - pl. került volna a kirándulás fejenként 5000-be, és a gyereknek mondjuk két- vagy háromezret kellett fizetni, a többit az szmk állta; vagy volt olyan, hogy bizonyos programokat a kiránduláson osztálypénzből fizettünk, nem kellett külön arra is szedni. Tavaly egyik kollégám különbusszal vitte a gyerekeket a város túlsó végében levő akárhová, és az osztálypénzből fizették a buszt, nem kellett rá különpénzt behozni... és igen, egyes elvetemült szülők, akik még emlékeznek olyasmire, hogy nőnap, pedagógusnap, bizony nőnapra egy szál vagy valami kis cserepes virágot, esetleg bonbont küldenek az osztályban tanító női tanerőknek nőnapra; esetleg pednapra is kapunk egy-egy doboz elegánsabb csokit, de az pl. már nem divat, hogy az egész éves munkát egy-egy szál virággal megköszönjék év végén.

Azt most hagyjuk, hogy a hetedikesek (általánosban) ballagtatnak, azaz ők veszik a tarisznyákat, virágokat, fizetik a lufikat, galambokat, akármiket. Minél több az osztálypénz, annál kevesebbet kell külön beadni (ilyenkor eleve többet szoktak beszedni, mert havonta könnyebb fizetni, mint egyben, egyszerre).

És jól sejtitek, akik egy kanyi vasat sem adnak be, azok is kapnak ajándékcsomagot, jöhetnek kirándulni, stb. Az ő részüket tulképpen a többi szülő állja.

És még egy apróság, ha egyáltalán eljutottál idáig, és nem pontoztál le rögtön az elején, mert nem az általad várt választ írtam:

az szmk gazdaságisa bármikor elszámoltatható, meg lehet tőle kérdezni, hol a pénz, és ő számlákkal tudja bizonyítani, mit mire adott ki az osztály.

Ja, azt nem írtam, hogy ballagáskor az ofő valami komolyabb ajándékot szokott kapni, ennyiből igazatok van, hogy ránk is költik. :)

2019. szept. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

#5: akkor talán olvasd végig! :)

Nálunk szülőin mindig elmondta az, aki szedte, hogy állunk az osztalypénzzel, mire mennyit költött. Mindenröl eltette a számlákat.

Előttem már nagyjából leírták, mikre.

2019. szept. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 chtt ***** válasza:
75%

Kedves #5, ugye tudod, hogy mindenki magából indul ki? :)

Bár ritkán vagyok rosszindulatú, újfent csak annyit tudok kívánni, soha több pénzed ne legyen, mint amennyi hálapénzt kap bármelyik tanár is... azt most hagyjuk, hogy én személy szerint el sem fogadnám, mert nem fér össze a lelkiismeretemmel, de mindenki másként van felépítve, és aki eleve rosszat feltételez a másikról, miért is hinné el. Szóval... mivel gondolatszabadság van, hiszel, amit akarsz, nekem az fontosabb, hogy este tiszta lelkiismerettel tudok lefeküdni. Te meg nyugodtan hidd azt, hogy lopom szegény kisgyerekek pénzét, ha ez megnyugtat. :)

Szép estét mindenkinek!

(ui.: kár, hogy csak az első két sort olvastad el, ha végigolvasod, tudnád, hogy kb. mire megy az osztálypénz;)

2019. szept. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!