Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha nem tudok...

Mit csináljak ha nem tudok verset tanulni?

Figyelt kérdés
Nem tudok verset tanulni, már próbáltam egy csomó módszert de nem jött be egyiksem (magolj, hallgasd meg sokszor, akár zenével, énekeld) és most a Himnuszt kéne megtanulnom. Tippek?

2019. okt. 1. 06:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Este tanuld lefekves elott jobban megragad. En is azt hittem h nem tudok de csak nem akartam mert foloslegesnek ereztem, de ha minnel tobnszor olvasod hidd el megmarad csak ne add fel! Büszke leszel magadra meg erte h megtanultad.

Esetleg kerd meg szuleidet tesodat h együtt, mondd fel nekik otthon es ha te elakadsz o kisegit

2019. okt. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon dedós módszer, időbe is telik, de nekem segített. Olvastam. Először, amíg folyékonyan nem ment. Aztán függőlegesen ráfektettem egy cerkát a szövegre, és hangosan felolvastam, amíg elakadás nélkül ment. Aztán két cerkát, három cerkát... persze volt köztük rés, és mindig addig olvastam hangosan, amíg elakadás nélkül nem ment. A végén kb. az egész szöveg le van takarva, úgy "olvasod". Versszakonként próbáld, mert egyben szerintem hosszú.

Sok sikert!

2019. okt. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én anno mindig úgy tanultam a verseket, hogy kezdetnek elolvastam az egészet 5x-6x.


Aztán versszakonként nekifeküdtem. Általában ugye 4-6-8 soros egy.


Kezdtem az első két sorral. Elolvastam hangosan 3x-4x aztán megpróbáltam ismételi. Addig tanultam a két sort, amíg nem ment. Aztán jött a kövi 2. Ha megvolt egy versszak akkor az átolvastam azt a pár sort újra hangosan és megpróbáltam visszamondani. Addig mondtam amíg folyékonyan nem ment.


Ha ment, jött a kövi versszak.


A végén átolvastam újra az egészet párszor és itt már versszakonként mondtam újra el, majd negyedeltem, feleztem a verset.


Legvégül egyben ment az egész.

2019. okt. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rajzold le soronként, majd úgy tanuld meg, hogy nézed a képeket. Lesznek olyan fogalmak, amelyeket nem tudsz normálisan lerajzolni, de akkor is kapcsolj hozzá vmit. Bőség=lerajzolsz pár kaját.
2019. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!