Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egytemisták hogy csináljátok?

Egytemisták hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Gimiben egy koliban voltam 4 evig igy egyszeru volt a tartózkodási hely bejelentése, viszont most egyetemen nem valoszinu h vegig egy helyen fogok lakni. De haziorvos stb miatt hasznos lenne.. Ilyenkor ti evente atjelentitek?

#egyetem #kollégium #lakcím #-tartózkodási hely
2019. okt. 1. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
97%
Vidékről kerültem fel Budapestre, előtte gimiben 5 év koli. Akkor a háziorvosom az volt, aki születésem óta. Albérletbe jöttem a tesómmal és a párommal, csak az állandó lakcímem van bejelentve, ahol albiban vagyok, az nincs. Háziorvost úgy váltottam, hogy Újbudán kerestem háziorvosi rendelőt, besétáltam és átvett. Nem kért budapesti lakcímet (azt megkérdezte, hanyadik kerületben lakom). Ennyi volt :) azóta is oda járok, és még mindig nem vagyok budapesti címre jelentve
2019. okt. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Én soha nem jelentettem be magamat egyetem alatt, tartózkodási címre sem. Háziorvosnál 18-28 éves korom között az otthoninál voltam, életemben nem láttam, mert anno anyám jelentett át a gyerekorovostól, mikor nála járt, végül már egy 4. városban, amikor már 4 éve dolgoztam, lejárt a jogsim, akkor jelentkeztem át ide.


Dolgozóként van jelentősége, mert ha megbetegszek, ő tud kiírni, egyetemistaként nem lehetsz beteg, legalábbis nem kapsz semmire sem haladékot, az összes tantárgynál megmondják hányszor hiányozhatsz, de igazolást nem kérnek, nem is fogadnak el, ha túllépes a megengedett hiányzást, akkor bukod a tárgyat. Viszgát szintén nem halaszthatsz betegség miatt, előző nap délig viszont bármely indokkal lemondhatod, de a szűk keresztmetszet úgyis az idő lesz, én egyszer voltam beteg egyetem alatt beteg, akkor 39 fokos lázzal vizsgáztam is. Ha komoly bajod van, akkor ott az egyetemorvos. Okmányirodába nyugodtan mehetsz otthoni lakcímeddel is, kórházi szakrendelésre is beutalhat az egyetemi orvos.

2019. okt. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincsen olyan, hogy egyetemi orvos, ellenben elfogadnak orvosi igazolást óra és vizsga mulasztása esetén is. Én sokáig az otthoni háziorvosomhoz jártam, viszont macerás volt mindig hazautazni és emiatt bejelentkeztem a koliba, ugyanis helyi lakcím nélkül senki nem volt hajlandó felvenni, ellátni.
2019. okt. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!