Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tanárnak mennyire van...

Egy tanárnak mennyire van joga füzetvezetést osztályozni?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó, hogy nem írom le amit órán veszünk, hanem olyan felesleges dolgokról, mint dátum, házi feladat, óraszám... nem vagyok alsós, szerintem a füzetvezetés rám tartozik. A külalakom pedig borzalmas és ha az miatt lesz rossz az osztályzatom eléggé dühös leszek.

2019. okt. 1. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Középiskolában teljesen jogos a füzetvezetést is osztályozni, szóval ha téged zavarna, ha ezért rossz jegyet kapsz, akkor változtass a füzeted külalakján.
2019. okt. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Azért ilyenkor nagyon sajnálom hogy a XX. században élek... Egy tanárnak mennyire van joga...? Eszem megáll
2019. okt. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 chtt ***** válasza:
72%
A füzetvezetésed árulkodik arról, mennyire vagy igényes magaddal szemben, mennyire igényes a munkád. A magam részéről nem szép külalakot, hanem rendes, átlátható (ha nincs dátum, órajelzés, a végén egybefolyik minden, könnyen lehet, hogy nem találod meg, amit keresel) és olvasható munkát kérek. És igen, van jogom osztályozni. :) (Nem szoktam emiatt jegyet rontani, mert nem tartom tisztességesnek, és különben is minek, de akinek igénytelen a füzetvezetése, igénytelen másban is... mondom én nem kevés év tapasztalata alapján, bár persze itt is lehet kivétel... és ismétlem, nem szépnek kell lennie a külalaknak!:)
2019. okt. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Köztudott, hogy a csúnya írás és külalak nem a trehányságra és nemtörődömségre utal. Van aki előrébb jár agyban mint ahogy keze tud mozogni, és nem tudja olyan gyorsan írni a dolgokat, ahogyan az agya is pörög, ezért csak összecsapja. Szóval ha úgy nézzük, a csúnya írás a magasabb intelligenciára utal.

Ha pedig nem tud a diák kiigazodni rajta, az már legyen az ő sara. Én ilyenért biztos nem adnék rossz jegyet. Sőt, nem tudom mennyire esetlen és menthetetlen legyen valaki ahhoz, hogy a füzetek vezetésére osztott jegyek alapján próbáljon lezárni valakit is. Az már a tanár hibája. Inkább osztályozza az órai munkát, vagy rakjon össze egy rópdogát. Füzetet osztályozni marhaság és felesleges szerintem. Legalábbis én nem látom értelmét, max csak általánosban.

2019. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem a külalak miatt kapsz majd egyest, hanem a házihiányok miatt. Ami teljesen jogszerű.
2019. okt. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 chtt ***** válasza:
83%

"Köztudott, hogy a csúnya írás és külalak nem a trehányságra és nemtörődömségre utal."

Erről nem tudtam, de nagyon örülök neki. Ezek szerint a csoportjaim nagy része szuperintelligens... szégyellek is bemenni hozzájuk az olvasható írásommal. Amúgy valamit félreolvashattál / félreolvashattatok, nem azt mondtam, hogy a csúnya írással van bajom, sőt. Az igénytelen, trehány munka viszont igenis a gazdája igénytelenségéről tanúskodik. Bármikor szívesen látlak egy-két órámon. Érdeklődve várom, hogy utána mit mondasz. Mert kibic könnyen mondja, hogy a tanár a hibás. Ha viszont tanár vagy, szívesen látogatnék órát nálad, hogy tanuljak.

2019. okt. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
5. Szerintem nem a házik hiányzanak, csak nem írja fel, hogy HF, remélem...
2019. okt. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha a tanár közölte, hogy ezeket fel kell írni, akkor ezek megléte is az órai munkád része, tehát osztályozható.
2019. okt. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A füzetemből én tanulok és ha számomra tanulható, vagy értelmezhető, de számára nem akkor az ne legyen gond. A füzetet tagoltan vezetem, minden átlátható. De az hogy óraszám, dátum stb... ezek szerintem 11.-hez képest dedó. Abban pedig van igazság, hogy a kezem le van maradva az agyamhoz képest, bár ez nem biztos hogy általánosságban mindenkiről elmondható.
2019. okt. 2. 06:47
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

Senkit nem érdekel, hogy szerinted mi dedó és mi nem.

Ha elhangzott az utasítás, azt követned kell, vagy viseld a következményeit.

2019. okt. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!