Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS! Földtajz emelt érettségi?

SOS! Földtajz emelt érettségi?

Figyelt kérdés

Emeltezni szeretnék földrajzból de a tanárom használhatatlan, most a követelmények után böngészek de nagyon kéne egy kis segítség mert tanártól és mástól se tudok. A Maxim könyvkiadó álltal kiadott könybvől készűlnék (érettségi témakörök vázlata köpén és emelt szinten) de nem tudom hogy kéne neki állnom. Hogyan készüljek az írásbelire? Egyik részén se használható atlasz? Ami ebbe a könyvben van csak a szóbeli tételeket tartalmazza igaz?

Aki tudja ezeket vagy esetleg érettségizett már korábban írjon privátba vagy kommentbe meg ha valaki ellinkelné a követelményeket emelt szinte térképből egyaránt azt megköszönném!


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. okt. 1. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a könyv tökéletes a felkészülésre, szerintem ha a mozaikos könyveket is megtanulod mellé akkor az szuper. Szerintem nem használható atlasz az írásbelinél, mert osztálytársam emeletezik foldtajzbol és nagyon sokat vaktérképezik.
2019. okt. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az Oktatási Hivatalnak az oldalán fel szokták pakolni az előző éves érettségiket; konkrét követelményeket nem tudok. De az pl jó gyakorlás lehet.

Vagy esetleg, ha van még másik földrajztanár az iskolátokban, kérd meg, hogy mondja el ezeket a dolgokat, esetleg korrepetáljon. Ja és így ha ez lesz, akkor mondjuk pl a másik tanár háta mögött, titokban tartson neked órákat, nehogy megszívasson a te saját tanárod emiatt.

2019. okt. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*Ja és ha van rá módod pl, akkor fizessél szkájpos tanárt, aki online megtartja neked az órát; szerintem az úgy tök jó lehet pl.
2019. okt. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*de mondjuk ő pl lehet, hogy konkrét kérdésekre tudna válaszolni, de esetleg akár jól jöhet. Meg pl nemtom,hogy a másik osztály tanára szívességből tartana-e neked órát, de végülis, ha elmondja, hogy mik a követelmények, akkor már annak utána tudsz keresni egymagad is, tehát ahhoz már gondolom, nem feltétlenül kell ő. Tehát 5-10 perc alatt elmondja neked a követeleményeket, és akkor te már onnan megtudod nézni az interneten, utána tudsz nézni a kulcsszavaknak.
2019. okt. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajnos másik tanár nincs :/ találtam valami földrajz emeltre készítös dolgot de mivel matek tanárhoz is járok ezért nem akarok rá kiadni 80 ezret, szóval remélem egyedül is feltudok készülni majd sok gyakorlással és tanulással.


A követelmények megvannak és azt is megtaláltam, hogy írásbelin tényleg nem lehet térképet használni. Lehet még beszerzek 1-2 könyvet ami jól jöhet. Remélem nem vagyok elkésve a dolgokkal.

2019. okt. 1. 22:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj még párat az elöző évek feladataiból
2019. okt. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem tudom mennyire kell még a segítség, de ha még aktuális elég jó jegyzeteket tudok átküldeni.
2020. márc. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kedves #7-es, én is készülök földrajz érettségizni. Megköszönném a jegyzeteidet. Előre is köszi! :)
2020. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Maximos könyv tényleg nagyon jó, én is ebből készültem.
2021. febr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!