Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szociálpedagógia mester...

Szociálpedagógia mester szakon érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy konkrétan milyen feladatkört végez egy mester szociálpedagógus diplomás. Végezhet fejlesztéseket? Lehet intézményvezető. Stb.. Szociális munka BA-m van jelenleg, érdekelne hogy miben tér el, azon kívül hogy a cél csoportja a gyerekek.

2019. okt. 2. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Én szocped alapszakon tanulok, de nálunk azt mondták a tanárok, hogy semmi értelme a szocped mesternek. Intézményvezető már csak a szociális menedzser továbbképző szakkal lehet lenni. Ez sem teljesen igaz, hogy a cél csoportja a gyerekek, ugyanúgy főleg általános szociális munkás ismereteket tanulunk, és a végzés utáni elhelyezkedés sem csak a gyermekvédelem területén lehetséges. Persze azért vannak pedagógiás tárgyak is, de nem hiszem, hogy nagy lenne a különbség a két szak között.
2019. okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nekem a volt párom intézményvezető, én is anno szerettem volna továbbmenni mesterre, de lebeszélt. Ahogyan az előttem lévő is írta, nincs értelme, hacsak nem szeretnél esetleg ledoktorálni és fősulin tanítani.

Ennél a szakmánál a gyakolat a lényeg.

2020. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!