Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan menjek át egy másik...

Hogyan menjek át egy másik iskolába? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Most tizedikbe járok az anyukám rávett felvételi előtt arra hogy menjek egy alternatív iskolába de borzalmas volt (Waldorf) utána nem tudtuk hogy melyik suliba menjek. Szóba jött egy csomó másik iskola (Andrássy,Bláthy..stb) majdnem magán tanuló lettem de végül az Andrássyba mentem 9. Fél év után 1 hónappal. Most is oda járok informatikára. Amikor először mondtam hogy el akarok jönni a Waldorfból akkor anyámék leszidtak és minden alkalommal amikor ki találtam hogy ide meg oda akarok menni akkor rögtön leszidtak de végül belementek most kinéztem egy másik iskolát de még nem mondtam nekik szó szerint hogy át akarok menni de egyszer utaltam rá és anyum meg arra utalt hogy nem. A Waldorfból azért jöttem el mert nagyon rossz volt az osztály. Most itt az Andrássyban jobb de a legjobb haverom egy félig alternatív iskolába ment át és már vagy 1 hónapja iskola után mindig találkozunk és jönnek az osztály társai is és nagyon bírnak engem és en is őket. Csak az után hogy fél éven keresztül minden nap veszekedtem anyukámmal hogy hozzon el egy alternatív iskolából nem hinném hogy beleegyezne abba hogy átmenjek egy félig alternatív iskolába. (ott ilyen fotós szakon lennék és két dolog érdekel nagyon ami az informatika és a fotózás) Nem tudom hogyan vegyem őket rá hogy átmehessek a másik iskolába. Valami ötlet?

2019. okt. 3. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A másik iskolában érdeklődtél már, hogy átvennének-e?

Vagy esetleg van-e lehetőség a másik iskolában csak bizonyos órákra járnod. ( Nem vagyok tisztában az oktatásjogban, nézz utána, a szüleiddel pedig alaposan át kell beszélnetek az újabb iskolaváltást.)

Egyébként ha ebben az iskolában is jól érzed magad, nem biztos, hogy váltanod kell. A haveroddal továbbra is tudsz iskola után találkozni.

2019. okt. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen már érdeklődtem. Ugye én 10.be járok és ha oda mennék akkor 9.be járnék mert nincsen 10. évfolyam de ez annyira nem zavar mert ha jól érzem magam akkor egy évvel tovább érzem jól magam. Sajnos nincs lehetőség csak bizonyos órákra járnom. Én alapból egy kicsit zárkózottabb vagyok a mostani osztályomat 2 felé lehet
2019. okt. 3. 23:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem örül, hogy folyton variálsz. Nem a mostani suli hátrányait kellene elemezgetned, mert azt fogja hinni, te nem tudsz beilleszkedni, inkább az újonnan választott suli előnyeit, hogy jól megtanulnál fotózni, meg ilyenek. Melyik suli lenne ez? (Miskolc amúgy?)
2019. okt. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Véletlenül elküldtem amikor at akartam javitani a kettest hármasra mert telefonról írok. Tehát 3 felé lehet osztani. Első csoport az elmegy a városba hétvégén inni meg drogozni hétköznap nem tudom mit csinálnak iskola után de ilyen tipikus fuck boy az összes. A második csoport LoL-ozik (nem tudom mennyire vagy jártas a video játékokban de gondolom kb. érted) ők jó fejek csak mivel én nem szererem azt a játékot így egyszerűen nem tudok hozzájuk szólni mert nem értek hozzá ők meg csak arról beszélnek. A harmadik csoport az ilyen érdekes. Nem akarok bunkó lenni semmi bajom nincsen velük de ott vannak a ronda kövér és büdös gyerekek meg azok akiknek mindig mindenki beszól. Ha velük vagyok nekem is beszólnak. Fuck boyokkal 1000% hogy nem barátkozok nem fogok drogozni meg inni. Én akarnék barátkozni a második csoporttal de nem fogok LoLozni azért hogy tudjak beszélni a többiekkel. Szóval egész nap unatkozok nincsen semmi közös téma. Hiába vagyok zárkózott minden alkalmat megpróbálok kihasználni arra hogy barátkozzak csak így nehéz. 4 évvel ezelőtt valamiért egyik nap nagyon rossz kedvem lett azután egy kicsivel depressziós lettem másfél évre. A szüleim ezt akkor tudták meg amikor kilencedik elején megint előjött mert akkoriban meg nem tudtam ezt hova tenni és így nem mondtam senkinek. Azóta minden "semleges" se nem jó se nem rossz. Ismerem magamat tudom hogy negatív vagyok és hogy hogyan látom a dolgokat. Nem sajnáltatni akarom magamat de amúgy 4 éve nem akarok az élettől semmit és majdnem mindennel úgy vagyok hogy nem érdekel. Vagy semmilyen kedvem van vagy rossz vagy egy nagyon picit jó.
2019. okt. 4. 00:28
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen Miskolc. A fotós suli az Életfa az infós meg ugye az Andrássy. Az még a baj az Andrássyval hogy nehéz. Azért egyeztem bele abba hogy a Waldorfba menjek mert hogy az könnyebb iskola mert anyum is tudta hogy ugyse tanulnám szét magamat. Csak az osztály nagyon rossz volt. Tudom hogy nagyon lusta vagyok és sokkal többet kéne tanulnom csak bennem van a nem érdekel meg a nem akarok semmit az élettől.
2019. okt. 4. 00:34
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként igazad van. Szerintem se örül annak hogy folyton váltogatnék és ez teljesen jogos. Csak nekem az Andrássy túl nehéz és amúgy én olyan vagyok hogy magamtól felismerem pl. a saját hibáimat de odáig nem jutok el hogy a hibáim kijavításán dolgozzak. Apukám nagyon hasonló. Benne is megvolt a hajlam a depresszióea és az öngyilkosságra. Ő tudna a legtöbbet segíteni csak külföldön van nagyon sokat. (elviszi az embereker pl. Ausztriába valamelyik hegyhez felmásznak lemásznak hazajönnek. Lassan 5 éve csinálja ezt. Egy fél éve sikerült elérnem azt hogy ne azon járjon az agyam szinte folyton hogy melyik percben fog meghalni.
2019. okt. 4. 00:44
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy ennyi hülyeséget írok csak egyszerűen jobb itt leírni ezeket mint a fejemben tartani akár érdekel akár nem. Szóval tényleg bocsi..
2019. okt. 4. 00:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Az jó, ha kiírod magadból. Lehet, hogy jót tenne pszichológussal is beszélned, mert az, hogy apukád halálától rettegsz, tipikus pániktünet, ami gyakran jár együtt a depresszióval. Nekem is volt, szar ügy, de segítséggel ki lehet mászni belőle. Viszont amíg volt, addig én se éreztem jól magam sehol, lehet, hogy az új suli se oldaná meg, mert vinnéd magadban a problémáidat.
2019. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyet értek a 8-as hozzászólóval.. Nem tudhatod, jól éreznéd-e magad a másik osztályban. Ha egy kicsit tanulni is igyekszel, fog menni a suli. Tapasztalatból tudom, milyen érzés egy nem túl befogadó közösségben lenni ( később, munkahelyen is találkozhatsz vele, sajnos), ezért is jó, hogy van külsős baráti köröd.
2019. okt. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8-as voltam már pszichológusnál de nen segített szóval abba maradt. Igazából tényleg nincsen arra garancia hogy jobban érezném magam de ott van ugye haverom meg az ő osztálytársai akikkel tők jól elvagyunk. Ezért kértem tanácsot tőletek mert még én is hezitálok. Azért lehet jobb az új suli mert könnyebb is. Minden teljesen jól megy kivéve a matek. Tudom a matek kell az infóhoz de van akinek papírja van arról hogy nem megy neki a matek de mégis infóra jött és fel is vették.
2019. okt. 5. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!