Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van bevált tippetek a jobb...

Van bevált tippetek a jobb matek jegy elérésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

12.es vagyok,tavaly új matek tanárt kaptunk,nagyon sok panasz volt rá ennek ellenére nem rúgták ki.

Miénk mellett még 1 végzős osztályt tanít,tavaly félévkor nem érte el egyik osztályátlag se a 2est.

Nagyon rosszul tartja,nehezebbeket tesz a dolgozatokba és nem az alapoktól kezdi,hanem egyből a ,,mélybe ugrik".

(Osztálynak több mint fele matek tanárhoz is járt.)


Vagyunk akik továbbszeretnénk tanulni,de így nem csak az évvégi/félévi jegyek a gondok,hanem az érettségi is. Más tanárok is tudják,hogy rossz a helyzet.


Ti milyen bevált módszerrel próbálkoztatok a matek tanáron kívűl? (Valami oldal feladatai vagy videók stb. ilyenekre gondolok amivel itthon lehetne fejlődni)


2019. okt. 5. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát egyrészt talán tanulni kéne, és nem a kifogásokat keresni.

Ha le mered írni hogy "továbbszeretnénk" meg hogy "évvégi" akkor mélyen a gyökerekbe kellened nézned. Mit is akarsz te a felsőoktatásban, ha még a magyar nyelv sem megy?!


Ha matematikát használó szakra mégy tovább, ajánlom a Bólyai könyvsorozatot.

2019. okt. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Irigyellek, hogy még csak 12. - es vagy!

Neked még aranyéleted van, hiszen annyi dolgod van még csak, hogy tanulj!

Gondolj bele, hogy nekem most mennyire nehéz dolgom van, mert 8 év után leérettségizem matekból(is), és gyakorlatilag a 9. - es anyagtól kezdhettem el mindent!

Mindezt úgy csinálom, hogy járok magántanárhoz, plusz érettségi felkészítõ tanfolyamra! Természetesen fõállásban dolgozom napi 9 órát!

Becsüld meg, hogy neked még jóval könnyebb dolgod van, mert bõven van idõd tanulni!

Nyomd meg az utolsó éved, hiszen a jövõd a tét!!! Irány egy magánmatektanár!

Az interneten is vannak bõven ingyenes felkészítõ segédanyagok! Én most a mateking.hu - t használom, ahol érthetõen fent van videók formájában az összes érettségi tananyag. A matekoátison is gondolkodom, mert sok jót hallom róla.

Gyerünk! Irány a magántanár! Húzz bele!

2019. okt. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!