Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikroökonómiai kérdés, fogyasz...

Mikroökonómiai kérdés, fogyasztó optimális választása. Kérdés: Optimális e a választása?

Figyelt kérdés

Peti jövedelme 50 euró, amelyet CD-re és forró csokira költ. CD 10 euró/db forró csoki 2 euró/csésze.


Peti 4 CD-t és 5 forró csokit akar vásárolni, ebben az esetben a helyettesítési határrátája 1 lenne, vagyis 1 forró csokit lenne hajlandó 1 CD-ért cserébe feláldozni.


Az biztos hogy ha a szükséges feltételt nézzük optimális mert elkölti minden pénzét. Viszont az elégséges feltételnek, hogy a hattárátája megegyezzen a piacéval nem felel meg. Elég ha az egyiknek megfelel, vagy mindkettőnek meg kell hogy feleljen?



2019. okt. 5. 20:25
 1/2 Kacsa Tibor ***** válasza:

Ugye a jövedelem elköltése nem akkor lesz optimális, ha minden pénzét elkölti. Ha megnézed a költségvetési egyenest, akkor annak mentén is csupa olyan termékkombináció található, amelyek megvásárlása mellett a fogyasztó az összes jövedelmét elkölti.

Optimumból pedig - elnevezéséből eredően - jobb esetben csupán egy van.


Ezt mondjuk kevésbé tudom értelmezni: "Viszont az elégséges feltételnek, hogy a hattárátája megegyezzen a piacéval nem felel meg."


Fogyasztói keresletről illetve hasznosságérzetről beszélünk, így itt igazából a piaci szempont nem meghatározó.

2019. okt. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.


Én sem igazán értem, ennyit mondott a tanár, hogy ahhoz hogy optimális legyen egy döntés ennek a két feltételnek kell megvalósulnia.


Nem ábrásítottuk, de én ugyan lerajzoltam hátha és rajta van ez a pont a költségvetési egyenesen, szóval optimális(nak kellene lennie).

2019. okt. 6. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!